DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 24. szerda
F1

Vettel fényes jövőben bízik a Ferrarinál

Sebastian Vettel, a Ferrari F1-es pilótája úgy gondolja, hogy a maranellói alakulat jó irányba halad a világbajnoki győzelem felé vezető úton. Egy kis időre viszont még szüksége van a csapatnak, hogy felérjen a csúcsra.

A német pilóta az elmúlt időben folyamatosan dicséri az olasz istállót. Az utóbbi két versenyen ismét második csapattá lépett elő a Ferrari, Kanadában és Bakuban is sikerült legyőzniük a Red Bullokat. Az előbbi helyszínen Sebastian Vettelnek nagy esélye nyílt a futamgyőzelemre is, de végül Lewis Hamilton szerezte meg az első pozíciót.

A négyszeres világbajnok ennek ellenére bizakodva kezdte nyilatkozatát: „Még mindig hosszú út áll előttünk. Az hiszem, akkor, amikor csatlakoztam a csapathoz, nagyon sok változás ment végbe, tehát még kell egy kis idő, hogy beérjen a munkánk.”

 vettel_06.22.



Vettel a Ferrari 2016-os terveire is kitért: „Nagyon, nagyon ambiciózus céljaink vannak és nagyszerűnek tartom a mostani versenyt az F1-ben, végsősorban el akarjuk érni azt a pontot, amikor a legjobbak vagyunk és nyerhetünk. Természetesen a tavalyi nagyszerű szezonhoz képest – amikor második helyen végeztünk a konstruktőri bajnokságban – már idén szeretnénk feljebb lépni.”

A német pozitívan zárta gondolatait: „Jelenleg itt-ott hiányzik még egy kis tempó, de ez egyre jobb lesz, az autóban hatalmas potenciál van. Az emberek folyamatosan fejlesztenek, így az egész projekt jó irányba halad, ezért biztos vagyok benne, hogy fényes jövő vár ránk.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: