Úgy tűnik, hogy Jean Todt – annak ellenére, hogy a szankcionáló szervezet, az FIA elnöke – kevésbé ártja bele magát a Forma-1 kesze-kusza ügyeibe, mint elődje, Max Mosley, most azonban mégis is elmondta véleményét a kiscsapatok folyamatos siránkozásáról. A diskurzus tavaly ősszel kapott igazán lángra, amikor egyszerre két kiscsapat is csődbe ment, a Force India és a Sauber pedig protestálni kezdett a bevételek igazságosabb elosztásáért. Todt szerint ennek semmi értelme, hiszen minden csapat szerződésben kötelezte el magát a sportág mellett, ahol ott szerepel az is, milyen összeget kapnak Bernie Ecclestone-tól.
„Ha az emberek azt várják az FIA-tól, hogy megváltoztassuk a bevételek elosztását, úgy tűnne, mintha megadnám magam. Irreleváns lenne azt mondanom, hogy ’Majd beszélek velük’, egyszerűen azért, mert vannak bizonyos szabályok. Hogyan is engedhetném meg magamnak, amikor ez nem a mi hatáskörünk? Azért vagyok frusztrált, mert a panaszkodóknak nem tetszenek a feltételek – akkor miért fogadták el?”
Todt arról is beszélt, hogy sokan csak a médiának nyilatkoznak a nehézségeikről, egyébként pedig hallgatnak a tárgyalásokon. „Van két-három srác – neveket nem említek –, akiknek szoktam panaszkodni emiatt, mondván, ’Fiúk, olvastam az interjúitokat, de akkor miért maradtok csendben az egész találkozó alatt?’ Mindenkinek megvan a lehetősége a véleménynyilvánításra, és úgy érzem, ezt a megfelelő irányba kell megtenni. Sokkal jobb lenne, ha javaslatokkal élnének, amiket megfontolnánk, és megpróbálnánk végrehajtani őket. De sajnos nem ez a helyzet.”
A francia sportdiplomata elfogadja a tényt, hogy Forma-1 költségei magasak, de úgy hiszi, hogy két részre oszlik a csapatok tábora: akik számára kedvező szerződések köttettek, és akik számára nem. „Néhány csapat panaszkodik a költségek miatt, én viszont kétségbe vonom ezt. Azt kell, mondjam, az F1 kevésbé drága, mint 10 éve volt. Számtalan lépést sikerült már megtenni a költségek lefaragása érdekében, az elődöm is sokat tett ezért. A mostani, új megállapodások viszont csak néhányak számára kedvezőek. Valaki boldog amiatt, hogy aláírt, mások pedig nem. Egy viszont közös bennük: mindenki aláírt” – tette hozzá az FIA elnöke.