2024. április 16. kedd

Nakajima

WEC: Nakajimáék nyertek, Kobayashiék címet védtek

Megosztoztak a Toyoták a dicsőségen a WEC szezonzáró bahreini 8 órásán: a #8-as egység zsebelte be a győzelmet, míg a #7-es a vb-címet. A GTE Próban ütközéssel dőlt el az első hely.

Havas-jeges-piros zászlós futamot nyertek meg Alonsóék

Az időjárási körülmények miatt nem alakult éppen zökkenőmentesen az endurance-világbajnokság belgiumi hatórás futama: a cidrizős verseny végén Fernando Alonso, Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima nagyon közel kerültek a bajnoki címhez.

Hazai pályán, Fujiban megy újra a Toyota és Alonso

A TOYOTA GAZOO Racing Le Mans győztes, Fernando Alonsoval kiegészült csapata kétségkívül mindent megtesz majd a hétvégén Japánban azért, hogy a hazai rajongóknak legyen mit ünnepelni a Fuji 6 órás versenyen, ami egyben a 2018-2019-es FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) negyedik fordulója is. A csapat eddig hat alkalomból ötször aratott diadalt hazai pályán, amióta 2012-ben visszatért a hosszútávú versenyzés világába. Az augusztusi Silverstone-i csalódást követően mindenre készek, hogy megszerezzék a csapat harmadik kettős győzelmét a Fuji Speedway pályán, tovább növelve ezzel előnyüket a bajnokságban.

Button szerint megint több kör előnnyel nyernek majd a Toyoták

A WEC-idény első két versenyén, Spában és a Le Mans-i 24 óráson óriási volt az LMP1-es mezőny egyetlen gyári alakulataként versenyző Toyoták előnye, a rivális Jenson Button szerint ez most sem lesz másként.

Alonsóék nyertek Le Mans-ban!

A Toyota története első győzelmét szerezte Le Mans-ban, Vergne és a G-Drive kategóriagyőztes, két Porsche nyert a GT-k között, egy malac festését és egy színész nevét viselő 911-es. Megvan Alonso második koronája!

Alonso szerint nem az ő érdeme a pole Le Mans-ban

A Fernando Alonso fémjelezte Toyota indulhat majd az élről a Le Mans-i 24 óráson, de a kétszeres világbajnok spanyol szerint ez nem neki, hanem japán váltótársának köszönhető.

WEC: A Toyota nyerte a köd miatt kétszer leállított versenyt

Két piros zászló és hat biztonsági autó: az eső és köd jelentősen behatárolta az akciót Japánban. Hiába rajtolt az élről a 2-es Porsche, Hartley-ék nem lettek bajnokok Fujiban.

Eldőlt, mit csinál jövőre a Red Bull védence

Ahogyan arra számítani lehetett, a GP2 idei bajnoka, Pierre Gasly F1-es lehetőség híján a vandoorne-i utat fogja követni a következő évben, hiszen a Red Bull-nak sikerült megegyeznie a Super Formula egyik alakulatával, a Nakajima Racinggel.

Villeneuve-öt vagy Hülkenberget fogja követni Stroll a Williamsnél?

Fennállása első tizennyolc évében inkább kipróbált pilóták versenyeztek a Williamsnél, az utóbbi húsz évben viszont kilencen is itt kezdték meg F1-es karrierjüket - volt, aki világbajnoki címig, más győzelmekig, de volt olyan is, aki még egy árva dobogóig sem jutott el - vajon mi lesz Lance Stroll sorsa a grove-iaknál?

„Bepánikoltam” - Egy pilóta érzései a Le Mans-i dráma alatt

Egy világ dőlt össze a Toyotában, és egy világ számára lett hirtelen rajongója a japán márkának - Kazuki Nakajima elmeséli, milyen volt elveszíteni a Le Mans-i 24 órást.

Fisichella ismét indul Le Mans-ban

A 42 éves olasz újra az AF Corse Ferrarijával teszi ezt, amellyel már kétszer megnyerte a GT kategóriát. A csigolyasérülésből lábadozó Kazuki Nakajima megpróbálkozik a visszatéréssel.

Kobayashi ugorhat be Le Mans-ra a Toyotához

Valószínűleg nemcsak Spát, hanem Le Mans-t is ki kell hagynia a tegnap megsérülő Kazuki Nakajimának – a Toyota egy másik japán ex-F1-es pilótával pótolná a kiesett versenyzőt.