2024. április 26. péntek

Marini

Hivatalos: Marini a Repsol Hondához igazol

Végre megerősítették, amit néhány hete már sejteni lehetett: a VR46 kötelékeit elhagyó olasz érkezik Marc Marquez helyére – méghozzá két évre.

Martin nyolcadszor nyert sprintet és megfelezte a hátrányát

Kemény manőverekkel tört az élre a Katari GP szombati sprintjén a Pramac spanyolja, aki így hét pontra megközelítette a csupán ötödik Bagnaiát.

Marini a pole-ban, a vb-aspiránsok a második sorban

A VR46-os olasz körrekordot futva zsebelte be a katari rajtelsőséget, az esélyesek közül Bagnaia néhány századdal Martin előtt. Hat Ducati az élen.

Martin nyerte a sprintet és vezeti a vb-t

Levadászta Quartararót, Marinit és Vinalest, így idén hatodszor győzött szombaton a Pramac spanyolja, ezzel pedig átlépte a MotoGP vb-tabelláján Bagnaiát.

Marini először pole-ban, Bagnaia csak 13.

Rossi féltestvére pályarekorddal előzte meg az Apriliákat, míg a vb-aspiránsok közül Martin egy bukással együtt is jóval a Q1-ben elhulló címvédő előtt.

„Még mindig nem tudjuk, miért jár büntetés”

Martin nem érzi magát hibásnak, Quartararo szerint nem érdemelt szankciót, Marini a felügyelőket is elővette: így reagáltak a MotoGP-sek a sprint incidenseire.

Bagnaia simán nyert, buktak a Marquezek

Csak néhány méterig nem vezette az Olasz GP-t a vb-előnyét is növelő ducatis, aki a Pramac párosa előtt győzött Mugellóban. Marc és Alex Marquez is elesett.

Marquez: Fejezzük ezt be, a kontakt a MotoGP része!

A Le Mans-i sprint után ismét a kritikák kereszttüzébe kerültek a MotoGP felügyelői – bár sokak szerint ma cselekedtek helyesen, hogy nem szankcionáltak senkit.

Bagnaia az élről bukott, Rins csodát tett az LCR Hondával

Zsinórban a második versenyén nullázott a MotoGP világbajnoka, így az őt addig is közelről üldöző spanyol nyerte az Amerikai Nagydíjat.

Martiné az austini péntek, tízen kívül a vb-éllovas

A Pramac Ducati spanyolja húzta be az első helyet az Amerikai GP edzésein Francesco Bagnaia és Alex Rins előtt, miközben Marco Bezzecchi csak 11. lett.

Binder a 15. helyről nyerte a termasi sprintet

Parádés rajt és első körök után a dél-afrikai KTM-es húzta be a szombati versenyt az Argentin GP-n, megelőzve a VR46 duóját. Bagnaia ötödik, Quartararo a kilencedik.