2024. május 3. péntek

Makaó

Makaó: Őrült befutó után nyert a botrányhős

Az utolsó kanyarban dőlt el a győzelem sorsa az F3-asok Makaói Nagydíján: az elsőségért harcoló Sergio Sette Camara és Habsburg Ferdinánd egyaránt a falba állt, így Daniel Ticktumé lett a dicsőség.

Huff nyert, Michelisz második a makaói esőben

A 2012-es világbajnok rekordot jelentő kilencedik alkalommal győzött Makaóban, mögötte azonban a Honda magyarja futott be, aki ezzel hat és fél pontra felzárkózott az összetettet vezető Thed Björkre.

F1-es autók Makaó utcáin? De még mennyire!

Az rFactorral minden megtörténhet - virtuálisan az F3-asok legendás versenyének helyszínén pörögtek fel az F1-es autók kerekei, 2016-os játékmódban.

Michelisz megmagyarázta hibáját

Felemásan alakult a makaói hétvége első versenye Honda számára, hiszen amíg Ryo Michigami első dobogóját szerezte a WTCC-ben, addig Michelisz Norbert és Esteban Guerrieri is balesetbe keveredett.

Életét veszítette egy motoros Makaóban

A brit Daniel Hegarty a világ egyik legveszélyesebb motorversenyének tartott Makaói Nagydíjon elszenvedett balesetének következtében hunyt el.

Michelisz balesetet szenvedett Makaóban

A magyar pilóta az utolsó előtti körben csapta falnak az autóját a szűk városi pályán, a mögötte jövőket is bajba sodorva - Mehdi Bennani sima rajt-cél győzelmet aratott.

Michelisz második a roncsderbi-időmérőn

Csak a makaói specialista, Rob Huff volt gyorsabb Michelisz Norbertnél a WTCC balesetek sokasága öt piros zászló miatt rendkívül hosszúra nyúlt időmérő edzésén pénteken.

Ne maradj le semmiről hétvégén!

F1 ugyan nem lesz, de több magyar érdekeltséget is érdemes lesz nyomon követni: Michelisz Norbert a WTCC, Tassi Attila és a M1RA pedig a TCR bajnoki címéért küzd. Makaóra és Bahreinre kell figyelni!

Monzába és Makaóra is visszatér a WTCC

A Motorsport Világtanács szerdai ülésén rábólintott a jövő évi versenynaptárra, amelyben néhány év szünet után ismét feltűnik Monza és Makaó, viszont például a Slovakia Ring kikerül a körforgásból.

F3-as bukással érveltek a halo mellett

A Nemzetközi Automobil Szövetség az F1-es pilóták péntek esti eligazításán tájékoztatta a résztvevőket a fejvédő tesztelésének eredményeiről, ahol a múlt heti, Makaói Nagydíjon látott bukást is felhozták példaként.

Drámai és kaotikus bajnokavatás Makaón

Tömegbalesetek, ütközések, biztonsági autós fázisok és piros zászlók jellemezték a TCR második idényének utolsó fordulóját, ahol a lerövidített versenytávoknak köszönhetően csak néhány ponton múlt az összetett győztes személye.

Visszatérhet Makaóra a WTCC?

Miután a TCR nem folytatja együttműködését a távol-keleti esemény szervezőivel, az FIA pedig a korábbinál nagyobb szerepet szeretne vállalni a rendezésben, elképzelhető, hogy jövőre ismét ellátogat a világbajnokság a legendás helyszínre.