Magny-Cours

Korábbi otthonába tér vissza a Francia GP

Vannak országok, ahol egy, legfeljebb két versenypálya évtizedeken át otthont biztosít a nemzeti nagydíj számára, más F1-es futamok viszont igazi vándormadárnak nevezhetők – a francia utóbbiak közé tartozik.

Retro - Raikkönen fityegő kipufogója

A 2008-as Francia Nagydíjon két dolog is történt, ami nagyon hosszú időn át nem ismétlődött meg a Formula-1-ben. Tíz évig utoljára rendeztek futamot az országban, és kilenc évig utoljára állt a pole-ban Kimi Raikkönen.

Grosjean: Legyen újra Francia Nagydíj

Az F1-es pilóta Magny-Cours visszatérését szorgalmazza a versenynaptárba, és az új helyszíneket sem kifogásolja. Elárulta azt is, egyszer szívesen versenyezne a Renault-nál.

Raikkönen: Az új pályák mind egyformák

A Ferrari finn világbajnoka jobban szereti a régi, tradicionális helyszíneket az F1-ben – igaz, elmondása szerint összességében semmi különbség nincs a versenyhétvégék menetét illetően.

Retro – Halál az utolsó körben

Korosztálya legnagyobb brazil tehetsége volt, akit csapatfőnöke az F1-ig akart vinni – a sors azonban közbeszólt. A szezon utolsó versenyének utolsó körében, a 9. helyért küzdve történt tragédia.

Retro – Schumacher utoléri Fangiót

Csak 18 autó állt rajthoz azon a versenyen, ahol egy elfüstölő Toyota-motor fosztotta meg Kimi Raikkönent első F1-es győzelmétől, a németeket pedig attól, hogy hazai pályán avassanak bajnokot.

F1-Archív: Francia Ferrari-napok

Mallorca futamot rendezne, Vettel marasztalja Webbert, sikerek és kudarcok a Ferrarinál, Massa meghalhatott volna Kanadában, Villeneuve a BAT Reynardhoz igazol. Július 1. hírei 1996 óta.

F1-Archív: A Brawn GP megalázó győzelme

Hakkinen fölényes győzelme, Badoer megsérül, Peter Sauber dühös, Montoya kivár, mehet és jöhet a Francia Nagydíj, Horner nyugalomra int - ezek voltak az elmúlt 20 év F1-es hírei március 29-én.

Melyik európai pálya térhetne vissza az F1-es naptárba?

Legutóbb az imolai pálya főnöke nyilatkozott úgy, hogy sajnálja, mennyire lecsökkent az európai pályák száma az F1-ben, ezen elindulva megvizsgáltuk, hol lehetne még futamot rendezni az egykori, helyszínek közül.