2024. április 24. szerda

Máriapócs

Összefoglaló: Így zajlott Kiss Pál Tamás hétvégéje Máriapócson

Kiss Pál Tamás eredményes hétvégét zárt a ralikrossz országos bajnokság második fordulóján, Máriapócsón, most pedig megérkezett a húsvéti versenyek hivatalos összefoglalója is.

Szabó Krisztián győzelemmel kezdte az évet

Nem is melegíthetett volna jobban az Európa-bajnokságra Szabó Krisztián, aki felkészülésként rajthoz állt az országos ralikrossz bajnokság húsvéti versenyén: első hellyel távozott Máriapócsról.

Ralikrossz-ob: Kettőből kettő Kiss Pál Tamásnak

A szezon második versenyét, a húsvéti máriapócsi viadalt újra KPT nyerte. A Super 1600 kategóriában az Eb-n szereplő Szabó Krisztián vendégeskedett, és orozta el a győzelmet.

Szabó Krisztián: Gyors kezdés Máriapócson

Az idén változatlanul ralikrossz Európa-bajnokságon szereplő Szabó Krisztián felkészülésként rajthoz áll a magyar bajnokság húsvéti versenyén: bár csak 12 kört teljesített a számára ismeretlen pályán, ő nyerte az első nap előfutamát.

Szabó Krisztián ismét Magyarországon versenyez

A ralikrossz Európa-bajnokság Super 1600-as kategóriájának harmadik helyezettje idén változatlanul a kontinens legjobb versenyzői ellen száll harcba, a szezonnyitó előtt azonban gyakorlásként még rajthoz áll Máriapócson, a magyar bajnokság hétvégi versenyén.

Harsányi Zoltán: Tökéletes befejezés

Elérte az év végére kitűzött eredményt a kilencszeres országos ralikrosszbajnok: az RXC Technics Motorsport versenyzője második lett a végelszámolásnál, ráadásul dobogóval fejezte be a küzdelmes szezont Máriapócson, ahol fia is bemutatkozott a szakágban.

Vass Zoltán az év végi dobogón

Elérte a máriapócsi szezonzáró előtt kitűzött céljait, és a ralikrossz országos bajnokság legjobb három helyezettje között zárta az idényt az RXC Technics Motorsport versenyzője. Az embert próbáló döntőt 4. helyen fejezte be.

Harsányi Zoltán: Sok kihívó, kis különbségek

Kilenc bajnoki cím után szokatlan helyzetben érkezik a ralikrossz ob idényzárójára Harsányi Zoltán: azért kell megküzdenie, hogy második legyen a bajnokságban, ráadásul fő ellenfele épp csapattársa lesz.

Vass Zoltán az év végi dobogóra pályázik

Máriapócson zárul a ralikrossz országos bajnokság, ahol az RXC Technics Motorsport versenyzője, Vass Zoltán bebiztosíthatja az év végi második pozíciót, de akár negyedik helyen is befejezheti a szezont.

Fodor Géza újra támadó kedvében

Sokáig vezette Fodor Géza a Magyar Országos Gokart Bajnokság hatodik futamának döntőjét Máriapócson. A DD2 mezőnyében végül a második helyen végzett – DD2 Mastersben győzött –, és a DD2-es magyar illetve nyílt bajnokságban is egyaránt a második helyen áll.

Gorzó: A legjobb idővel Máriapócson

Tökéletes versenyhétvégét teljesített a máriapócsi RabócsiRingen Gorzó Zsolt, aki számára felkészülésében a LiveWire Energy rágócukor és ital nyújtott segítséget.

A zárásra hangoltak a gokartosok Máriapócson

Augusztus első hétvégéjén rendezték a Gokart-ob hatodik fordulóját Máriapócson, ahova 2013 után tért vissza a sorozat mezőnye, így sokak számára újdonságként hatott a helyszín.