2024. május 6. hétfő

Máriapócs

Harsányi Zoltán: Már felléptünk a dobogóra

Bár a remélt győzelem elmaradt, de szinte ezzel felérő második helyet szerzett a 2015-ös Országos Nyílt Ralikrossz Bajnokság harmadik fordulóján, a pünkösdi RabócsiRing-i versenyen Harsányi Zoltán.

Vass Zoltán: Dobogóközelben

Idén másodszor járt a lehető legközelebb ahhoz Vass Zoltán, hogy a dobogóra álljon a 2015-ös Országos Nyílt Ralikrossz Bajnokság egyik futamán a SuperCars mezőnyében. Az RXC Technics Motorsport pilótája a SlovakiaRing-i szezonnyitó után a pünkösdi máriapócsi versenyen is a 4. helyen végzett.

Beépülve, 13. rész: Mint a búcsúban

Itt is volt minden! Esős szabadedzés, száraz szabadedzés, védekezés erősebb autók ellen, vezetői hiba, műszaki hiba, vétlen rajtbaleset, változó körülmények és az elődöntőben a tizedmásodpercekért folyó harc. Egy szóval: RALIKROSSZ!

Ralikrossz ob: Wieszt fantasztikus győzelme

A 2015-ös Országos Nyílt Ralikrossz Bajnokság harmadik fordulójában, a pünkösdi máriapócsi versenyen Wieszt Jankó stílusos módon szerezte meg pályafutása első ralikrosszos győzelmét.

Beépülve, 12. rész: Ajándék egy újoncnak

Jó másfél hónap telt el a legutóbbi versenyem óta, és azóta nem is jelentkeztem írással, mert úgy láttam jobbnak, ha csak akkor írok, amikor van miről. Most van, hiszen nyakunkon a következő verseny, amit már tűkön ülve várok.

Ralikrossz vagy Drift? Pünkösdkor nem kell választanod!

Az újra fénykorát élő ralikrossz és a magyar profi drift bajnokság együtt, egy hétvégén, egy arénában (külön nyomvonalon) küzdenek pünkösdkor. Ezen a hétvégén senki sem fog unatkozni, legyen az pilóta, néző, rendező.

Góbor József fokozatosan gyorsul

Sikeresen teljesítette élete második autóversenyét az újonc pilóta, aki a Magyar Kupa értékelésében mindössze egy pozícióval maradt le az elődöntőről a Ralikrossz Nyílt Országos Bajnokság második, máriapócsi futamán.

Vnoucsek: Jó hangulatú tanulóverseny

Az FIA Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Ralikrossz Nyílt Magyar Bajnokság második fordulóján, a húsvéti máriapócsi ralikrossz parádén folytatta a tapasztalatszerzést a számára új Mitsubishi Lancer Evo VIII-as SuperCarral Vnoucsek László.

Harsányi Zoltán: Elmaradt a végső ütközet

Az RXC Technics Motorsport kilencszeres magyar bajnoka, Harsányi Zoltán számára folytatódott a balszerencsés sorozat, így az FIA Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Ralikrossz Nyílt Országos Bajnokság második, máriapócsi fordulójának döntőjében ezúttal sem volt lehetősége megkergetni a többieket a győzelemért folyó harcban.

Vass Zoltán máriapócsi kálváriája

Amilyen álomszerűen indult a 2015-ös versenyszezon a Slovakiaringen Vass Zoltán számára, olyan rémálomszerűen folytatódott a húsvéti máriapócsi futamon, a RabóicsiRingen. A lendkerék pusztított.

HQ Racing: Ünnepi verseny vegyes érzésekkel

Újabb ralikrosszos megmérettetésen van túl Hangodi Zoltán és Hangodi Bendegúz: a HQ Racing pilótái a hétvégét a hagyományos máriapócsi húsvéti versenyen töltötték.

Beépülve, 11. rész: „Valaki a pálya szélén”

A máriapócsi ralikrossz ob első napjának lezárásaként azt írtam: „Nem vágyom több akcióra.” Ez így is volt, higgyétek el, de úgy tűnik, hogy az akció ettől még vágyott énrám, és meg is talált mindegyik futamban!