KovácsMiklós

A magyar Scania az éllovas Tunéziában!

Bár az első néhány kilométer után problémákkal szembesültek, az élre állt a Qualisport Racing triója a kamionos kategória összesítésében, a Tunisia Desert Challenge ötödik napján!

Rövid szakasz, technikai nehézségekkel

Rövidített, ám roppant nehéz szakasz várt a Qualisport Racing kamionos legénységére a Tunisia Desert Challenge negyedik napján. A Kovács, Czeglédi, Ács triót technikai problémák hátráltatták, de így is a 3. helyen zárták a napot.

Defekttel zárult az első igazi versenynap

Defekt hátráltatta a Qualisport Racing kamionosait a Tunisia Desert Challenge második napján, amely a sivatagi derbi első igazi versenynapja volt. A Kovács, Czeglédi, Ács trió a vadonatúj Scania Qualisport Sharkkal a kategória 2. helyén zárta a szombatot.

Elsőséggel debütált a Scania Qualisport Shark!

Legfeljebb álmodni mert olyan kezdésről a Qualisport Racing együttese, amilyet produkáltak a Tunisia Desert Challenge prológján: a csapat vadonatúj alkotása, a Shark azonnal az első helyre repítette a Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László triót!

Kalocsa végleg visszakerül a tereprali térképére?

Szeptember 24-25. között Kalocsán folytatódik a 2021-es Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Nyílt Magyar Tereprallye Bajnokság. Egy biztos, a kétnapos, összesen 260 kilométeres viadalon a teljes magyar élmezőny ott lesz, kivéve pont a városban élő, korábbi Africa Race-győztes Kovács Miklós.

Másodszor is Africa Eco Race-győztes a Kovács, Czeglédi, Ács trió

Bebiztosította a 14 induló egységgel elrajtolt kamionos kategória megnyerését a 2020-as Africa Eco Race-en a Qualisport Racing triója. A Scania Qualisport Torpedóval versenyző magyar alakulat 2010 után másodszor szerezte meg a kamionos elsőséget a leghosszabb afrikai tereprali-viadalon, ahol ezúttal az előkelő 2. helyen zárják az autós-kamionos összevont értékelést is.

Féltávhoz ért az Africa Race

„Mintha autópályán száguldottunk volna!” Ezekkel a szavakkal pattant ki az Africa Eco Race ötödik szelektív szakaszának céljában a Scania versenykamionból Kovács Miklós, a Qualisport Racing pilótája, akinek nem tetszett a pihenőnap előtti utolsó penzum, ennek ellenére semmilyen oka nincs a szégyenkezésre az eredmény miatt.

Újabb értékes trófea a Qualisport Racing vitrinjében

Újra hazai pályán láthatta a publikum a Qualisport Racing csapatát és a Scania Qualisport Torpedót: Kovács Miklós pilóta és különítménye az FIA Baja Világkupa-sorozatának magyarországi futamán, a Hungarian Baján állt rajthoz, ahol immáron negyedszer aratott győzelmet a kamionos kategóriában.

Budapest belvárosában cirkált a Torpedo

Ezúttal nem valamelyik távoli sivatagban, hanem Budapest belvárosában mozgatta meg a Qualisport Racing a Scania Qualisport Torpedo versenykamiont: Kovács Miklós és legénysége is részt vett a Nagy Futam elnevezésű motorsport-fiesztán, ahol másodszor mutatták meg magukat a népes közönségnek.

Már a legjobb három között a Qualisport Racing Afrikában

Dolgos, de rendkívül eredményes volt a Qualisport Racing kamionosai számára a 2018-as Africa Eco Race negyedik versenynapja, amikor a viadal tízéves történelmének leghosszabb szelektív szakaszát futották. Kovács Miklós és gárdája a kamionosok között a nap 3. legjobb eredményét érte el és a Scania-trió az összesítésben is javított: előreléptek a 3. helyre.

Afrikai üzemmódban a Qualisport Racing

Újra afrikai üzemmódba kapcsol a Qualisport Racing: Kovács Miklós pilóta és legénysége a Scania Qualisport Torpedo versenykamionnal a fekete kontinens leghosszabb maratoni terepralijára, az Africa Eco Race-re készül, amelyen immáron kilencedik alkalommal vesznek részt.

Óvatos sárdagasztás a Silk Way Rali nyitányán

Túl van a 2017-es Silk Way Rali első versenynapján a Qualisport Racing kamionos együttese: Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László inkább óvatosra vette a nyitónapi penzumot, tudták ugyanis, a 61 kilométernyi mért szakaszon csak veszíteni lehet, nyerni semmiképp. Pláne úgy, hogy az eső miatt a rövidke menet komoly sárdagasztást hozott.