Beveszi a Rosberg-família Monacót a nagydíj első edzésnapján, csütörtökön: a világbajnok apa-fia páros külön garázst kapott az ötletgazda Liberty Mediától és ők ketten, valamint az autóik is készen állnak a nagy dobásra. Bár az idősebb Rosberg, Keke utál nyilatkozni, a közelgő esemény olyannyira feldobta, hogy a formula.hu-nak sikerült szóra bírnia.

Rosberg legjobb és legrosszabb pillanata

Nico Rosberg 2016-ban, hosszú évek próbálkozása után megnyerte a világbajnoki címet. De ezen kívül is őriz egy igazán felejthetetlen emléket a Formula-1-ből, de megosztotta arcpirító eseteit is.

Miért nem volt mázlivilágbajnok Keke Rosberg?

Az idősebb Rosberg annak idején egy győzelemmel nyert vb-címet, most Hamilton tízzel veszítette el azt. A finn valószínűleg nem tett szert új rajongókra Hamilton táborából.

Keke Rosberg: Nico bámulatosan erős fejben

Az idősebb Rosberg szerint össze sem hasonlítható fia odaadása azzal, ami az ő idejében megszokott volt. Azt is elárulta, miért nem nézte a pályáról a mindent eldöntő F1-es futamot.

Retro – A riválisok műszaki hibái Rosberg-győzelmet érnek

Ayrton Senna ádáz csatát vívott Keke Rosberggel, Niki Lauda az élről kiesve fejezte be a karrierjét, a két Ligier pedig majdnem kiütötte egymást a dobogóról 1985-ben ezen a napon, az első F1-es Ausztrál Nagydíjon.

Retro – Vb-cím egyetlen győzelemmel

Az F1 történetében mindössze kétszer fordult elő, hogy olyan versenyző lett világbajnok, aki egyetlen futamot nyert az adott évben – minden idők legőrültebb idényének fináléját elevenítjük most fel.

Retro – Egy túlontúl magabiztos finn

Bár mintegy negyven éve versenyzett, fia révén minden mai F1-rajongó ismeri Keke Rosberg nevét. A bajszos világbajnok sebességben kiemelkedett, szerénységben kevésbé. Ma van a születésnapja.

Retro – Amikor besárgult a McLaren

1986-ban épp ezen a napon egy futam erejéig erre a színre váltott a wokingiak autója. Az a Portugál Nagydíj fontos bejelentésekről és egy domináns győzelemről maradt még emlékezetes.

Retro – S az utolsó körben jött a káosz

Az 1986-os hockenheimi futam valószínűleg nem került volna az F1 történelemkönyvébe, ha egy egészen elképesztő utolsó kör nem borít fel szinte mindent, ami addig lezajlott a versenyen.

Első győzelmek: A Repülő Finnek nagy napjai

Bár Finnországot csak öt és fél millióan lakják, három világbajnokuk bizonyítja, hogy az északi nemzet fiai valamit nagyon éreznek az autóversenyzésben. Vajon Bottas lesz az újabb F1-es győztesük?

Amikor... álmok és lábak törtek

Pályára szaladó pap? Szétrobbanó gumik? A vb-esélyes lábtörése? Győzelem a bokszutcában? Ezek mellett még hat emlékezetes pillanatot gyüjtöttünk össze a silverstone-i F1-es futamok történetéből.

Rosberg: Apámék idejében is ugyanez volt

A Kanadai Nagydíj után sok kritika érte a modernkori F1-et amiatt, hogy a pilótákat üzemanyag-spórolásra szólították fel csapataik a verseny közben, ám Nico Rosberg első kézből tudja, ebben nincs semmi újdonság.