Björk

Michelisz Norbert elveszítette a WTCC világbajnoki címét

A magyar versenyzőnek nem sikerült az, amelyhez idén állt a legközelebb: mivel nem tudott dobogóra állni a Túraautó-vb zárófutamán, Katarban, a második helyen zárta a szezont a világbajnok Thed Björk mögött.

WTCC, 1. futam: Még él a remény Michelisz bajnoki címére

Noha nem sikerült ellenfele, Thed Björk előtt végeznie a Túraautó-világbajnokság katari nyitóversenyén, Michelisz Norbert életben tartotta reményeit a szezonzáró futamra.

Így dőlt el Katarban a WTCC bajnoki címe

Michelisz Norbert hátránya 16,5 pont a főfutamot megelőzően Thed Björk előtt – a magyar versenyző 11. pozícióból indul újra. Kövessétek velünk az éjszakai versenyt!

Michelisz: Én a hajrában is bírom a nyomást

Az utóbbi idők legszorosabb világbajnoki döntőjére készül a WTCC mezőnye, a két bajnokesélyes körül pedig szinte izzik a levegő. Michelisz jobban éhezik a sikerre, mint valaha.

Kicsoda ez a Thed Björk?

Michelisz Norbert WTCC-s riválisa néhány éve nemzetközi szinten még ismeretlen volt, ehhez képest idén túraautó-világbajnok lehet. A kétgyermekes apa több mint tíz STCC-ben töltött év után lépett ki a vb-re.

Huff nyert, Michelisz második a makaói esőben

A 2012-es világbajnok rekordot jelentő kilencedik alkalommal győzött Makaóban, mögötte azonban a Honda magyarja futott be, aki ezzel hat és fél pontra felzárkózott az összetettet vezető Thed Björkre.

Girolamié a kínai pole Michelisz Norbi előtt

A Volvo argentin versenyzője bizonyult a leggyorsabbnak a ningbói időmérőn, ám a Honda magyarja sem lehet elégedetlen, hiszen fő bajnoki riválisát megelőzve az első sorba kvalifikálta magát.

Volvo-győzelem a Nordschleifén, Norbi 7.

Thed Björk sikerével ért véget a WTCC németországi nyitófutama, amelyen két versenyző is defektet kapott, köztük a vb-éllovas Tiago Monteiro. Michelisz Norbert így a hetedik helyen végzett.

Björk nyert, Micheliszt egy ezreddel gyorsulták le

A WTCC második monzai versenyén a Volvók szállították a legtöbb akciót, és végül mindhárom autójuk az első öt között végzett - Michelisz Norbert legnagyobb bánatára, aki igazi célfotós befutóban vesztette el az 5. pozíciót.

Megvan az első Volvo-pole, Michelisz a 6.

A várakozásokkal ellentétben a Citroen nem emelkedett ki a mezőnyből a WTCC második versenyhétvégéjén, Monzában rendezett időmérő edzésen. Mindhárom Volvo bejutott az utolsó szakaszba, ahonnan Michelisz Norbert éppen lecsúszott.

Bemutatta 2017-es felállását a Volvo WTCC-csapata

A Volvo először tavaly indult teljes gyári támogatással a Túraautó-világbajnokságban, és a 2016-os kettő helyett idén már három S60-ast állítanak csatasorba - egy versenyző távozott, kettő pedig érkezett az alakulathoz.

Björk a legvégén vette el Norbi győzelmét

Michelisz rögtön a rajt után az élre állt a Hondával, ám a futam végén hiába védekezett hősiesen, Thed Björk az utolsó körben elment mellette, így a Volvo megszerezte első győzelmét a WTCC-ben.