Rali

Sajnálom, hogy eddig nem versenyeztem a déli régióban

A LiveWire Rallye Team versenyzője, Gecs Máté, aki a Magyar Amatőr Rallye Bajnokságban képviseli a csapatot a 2015-ös évben. Az A123 Teszt Rallye-n, a déli régióban kezdte meg az idényt.

A következő kérdéseket Máté készségesen válaszolt.

IMG_6498

Hogy éreztétek magatokat az év első versenyén?

Szerencsére az időjárás kegyes volt hozzánk, bár vasárnap reggel egy kicsit ránk ijesztett, de végül száraz körülmények között zajlott a verseny. Sajnos csúszással indult a program, de Markó Tibiék profizmusának köszönhetően napközben behozták a lemaradást, így végül egy jól szervezett versenyen száguldhattunk. A hangulat jó volt a csapaton belül, mindig ilyen körülmények között szeretnék versenyezni.

Mi a tapasztalat a pályával kapcsolatban?

Szenzációs volt a pálya, még a lobogós részek is tetszettek, de a középső csiki-csuki részt élveztük a legjobban. Sajnálom, hogy eddig nem versenyeztem a déli régióban, ezen változtatni fogok.

Végül, ahogy terveztétek Tina navigált neked! Milyen volt a közös munka?

Profi, zökkenőmentes, hibátlan, csak hogy röviden összefoglaljam, de nem is mondok többet, mert elbízza magát. :)

Tudomásom szerint ketten indultatok a kategóriában és a hárman a BMW kupáért! Kemény harcot vívtatok?

Igen, sajnos csak 2 darab 2500 köbcentis BMW nevezett a versenyre. Somogyi Zoli volt az ellenfél, akik sajnos átbeszélő problémákkal küszködtek a verseny alatt, így a szoros csata elmaradt, de már most várom a visszavágót, ahogy szerintem Ők is. A BMW kupában az összes BMW értékelve volt, ami a versenyen indult. Ebben az értékelésben Tőzsér Áron tudott megelőzni egy M3-as BMW-vel, és Hommonay László egy E30-al. Ezúton is gratulálok nekik.

Számítottál arra, hogy nem is egy, hanem két serleggel térsz haza?

A kategória dobogóban titkon bíztam, de meglepett végül az első hely, a BMW kupában viszont szerencse is kellett, hogy fel tudjunk állni a dobogó harmadik fokára.