Minimális előnnyel Verstappené az első brazil edzés

Szorosan alakult az interlagosi versenyhétvége első szabadedzése: a három topcsapat egy-egy pilótája, Verstappen, Vettel és Hamilton egyetlen tizedmásodpercen belül végeztek.

Magyar idő szerint 14 órakor kezdődött a Brazil Nagydíj első szabadedzése, felhős ég alatt, 21 Celsius fokos levegőhőmérsékletben. Fél óra elteltével, szuperlágy abroncson kezdtek záporozni az egyre jobb köridők: a Red Bull, a Ferrari és a Mercedes pilótái is feltűntek az élen, az első helyen pedig végül Lewis Hamilton tudta megvetni a lábát a tréning közepi csendig: a friss ötszörös világbajnok 1:09,423-as kört teljesített, Max Verstappen mindössze 0,037 másodperccel maradt el tőle a második helyen.

A tréning második felében Hamilton friss szuperlágy szettel többször javított a legjobb körön, hogy aztán nem sokkal 60 perc után Verstappen teljesítse első helyet érő 1:09.011-es körét, amelyet az edzés végéig senki nem tudott megjavítani.  A hollandtól 0,049 másodperccel lassabb Sebastian Vettel is befurakodott a címvédő elé, így hiába maradt el a legjobbtól Hamilton csak egyetlen tizedre, a tréninget egy Red Bull és egy Ferrari mögött harmadikként zárta.

Már közel négy tized lemaradással Daniel Ricciardo az eredménylista negyedik helyén zárt: az ausztrál pilóta turbócsere miatt 5 rajthelyes büntetésre számíthat, az edzésen pedig egy futó ijedelmet is átélt, mikor a bokszba kiállva megkérdezte csapatát, nem sodorta-e el véletlenül egyik szerelőjét – szerencsére nem történt baleset. A két finn, Raikkönen és Bottas zárta a legjobb hatot, utóbbi autóján egy olajszivárgást hárított el a Mercedes meglehetősen gyorsan.

A negyedik erőt határozottan a Haas képviselte Grosjean és Magnussen hetedik-nyolcadik helyével, Leclerc a Sauberrel és Ocon a Force Indiával zárt még a legjobb tíz között. A csendes szabadedzést nem szakították meg rendkívüli események: az első 90 percet baleset és pályán történt megállás nélkül zárta az F1-es mezőny.

Az első edzés történései részletesebben élő közvetítésünkben olvashatók vissza.