Marokkó

Életét veszítette egy navigátor a marokkói sivatagi ralin

Tragikus balesetben hunyt el Laurent Lichtleuchter a Morocco Desert Challenge versenyen, melynek eseményeiről magyar érintettség, Varga Imre szereplése miatt mi is beszámolunk.

Varga Racing Team: Eligazítás után, prológ előtt

Egyetlen program, a versenyzői eligazítás várt szombaton a Morocco Desert Challenge autós kategóriájában induló magyar egységre, a Varga Racing Teamre.

Rajtra kész a Varga Racing Team

Túljutott a Morocco Desert Challenge adminisztratív és technikai ellenőrzésein a Varga Racing Team gárdája.

Kiderültek a Porsche tervei a Red Bull-lal

Egy jogi dokumentumban szerepelnek a német márka F1-es szerepvállalásának részletei: 10 évre terveznek a Red Bull-lal, a csapatban 50 százalékos részesedést vásárolnak. A bejelentés augusztus 4-én esedékes.

FE: Da Costa lemerült akkuval nyert Marokkóban

Nem csupán a szezon ötödik győztese – öt futamon –, hanem a következő négyből hárman is 0,0 %-os energiaszinttel gurultak be a célba Marrakeshben: a Techeetah kezéből emiatt csúszott ki a kettős győzelem.

Féltávhoz ért az Africa Race

„Mintha autópályán száguldottunk volna!” Ezekkel a szavakkal pattant ki az Africa Eco Race ötödik szelektív szakaszának céljában a Scania versenykamionból Kovács Miklós, a Qualisport Racing pilótája, akinek nem tetszett a pihenőnap előtti utolsó penzum, ennek ellenére semmilyen oka nincs a szégyenkezésre az eredmény miatt.

Liberty: Vissza kell vinni Afrikába az F1-et

Sean Bratches, az F1 kereskedelmi igazgatója szerint a sorozat számára prioritás az, hogy visszavigye a fekete kontinensre a Formula-1-et, ezzel ráadásul egybevágnak azok az igények, hogy Marokkó meg versenyt rendezne.

Qualisport Racing: Sportszerűségből jeles

A Qualisport Racing kamionosai számos vállveregetést begyűjtöttek a 2019-es #MoroccoDesertChallenge szombati záróeseményén, miután segédkeztek a talán az egész eseménysorozat legdurvább baleseténél.

Björk győzelmet szállított a Lynk & Cónak

Biztonsági autó mögött ért be a vasárnapi második futamon a mezőny: Thed Björk első sikerét aratta 2019-ben, mellé pedig Vervisch és Azcona állhatott fel a dobogóra Marokkóban.

Tarquinié a Hyundai idei első győzelme

Michelisz márkatársa nyerte a WTCR marokkói hétvégéjének második futamát, amelyen sokáig Catsburgnak állt a zászló, ám a holland egy hibát követően a falban végezte. Norbi is elcsípett pár pontot.

BMW: Szabad a versenyzés az ütköző csapattársak között

Bár Antonio Felix da Costa és Alexander Sims csapattársakként, ráadásul az élen ütköztek össze a Formula-E legutóbbi futamán, Marokkóban, a csapatfőnök szerint ennek ellenére továbbra is szabadon versenyezhetnek egymás ellen.

Tarquini duplázott, Norbi ötödik lett

Gabriele Tarquini második futamát nyerte a hétvégén, ahol egy percre sem engedte ki a vezetést a kezéből. Az olasz mellé Yvan Muller és Thed Björk állhatott fel a dobogóra, Michelisz bejött ötödiknek.