Formula-E

FE: Da Costa lemerült akkuval nyert Marokkóban

Nem csupán a szezon ötödik győztese – öt futamon –, hanem a következő négyből hárman is 0,0 %-os energiaszinttel gurultak be a célba Marrakeshben: a Techeetah kezéből emiatt csúszott ki a kettős győzelem.

Két második helyezés után Antonio Felix da Costa megszerezte szezonjának első pole-pozícióját Marokkóban, de a futam nem volt számára könnyű menet. A mellőle rajtoló Maximilian Günther az elejétől fogva nyomás alá helyezte, féltávnál pedig meg is előzte az 1-es kanyarban. Da Costa az attack mode segítségével vette vissza a pozíciót.

A németet lerázta magáról, több mint tíz másodperces előnyt alakított ki, az utolsó körökben viszont az izzasztotta meg, hogy egyáltalán beérjen a célba: a kijelző szerint 0,0 %-ra csökkent az energiaszintje, mikor győztesként végül átszelte a célvonalat! A portugál első sikerét szerezte a Techeetah színeiben, amellyel a bajnokság vezetését is átvette.

A Techeetah remek napot teljesített, másik versenyzőjük, Jean-Eric Vergne ugyanis megtáltosodott vasárnap délután. A reggel betegeskedő kétszeres bajnok a 11. rajtkockából egészen a második helyig lépegetett előre. Günthert is megelőzte, energiája azonban neki is zéróra fogyott a célvonalig: a BMW-s német így végül megszerezte a második pozíciót, de legalább Vergne is dobogóra állt címvédő szezonja során először, két tizedmásodperccel maga mögött hagyva Sebastien Buemit, akinek energiaszintje ugyancsak 0,0 %-on állt a kockás zászlónál – a mezőny többsége kicentizte a versenytávot, éppen begurultak a célba a 34. kör végén.

Dobogós tempót diktált a Mercedes pilótája, Nyck de Vries is, aki Da Costa és Günther mögött haladt addig, amíg áthajtással nem büntették az energiaszint átlépése miatt. A 11. helyen befutó holland így végül üres kézzel távozott. A büntetés után harmadik helyet öröklő André Lotterer egy ponton a vezető páros nyomában volt, de a futam második felében a Porsche a nyolcadik pozícióig csúszott vissza.

A Marokkót megelőzően pontversenyt vezető Mitch Evans hatodik helyen ért célba, a bajnokságban második Alexander Sims az utolsó körben esett ki pontszerző helyről: az összetettet most Da Costa 67 ponttal vezeti, Evans 56-tal, Sims 46-tal áll a következő két helyen.