2024. május 22. szerda
WTCC

Meglepetés: Volvo az élen a szabadedzésen

A kevésbé fordulatos 2. tréning legjobb körét Thed Björk teljesítette a Paul Ricardon. A Honda a MAC3 időfutamra gyakorolt, a Zengő Motorsport pedig tovább folytatta a körök szorgalmas gyűjtögetését.

Az első szabadedzést követően, amelyet a Honda nyert meg Tiago Monteiro révén, 11:45-kor kezdődött a hétvége második hivatalos félórás tréningje. Nick Catsburg került eleinte Ladával az élre, majd rövidesen Monteiro vette át a vezetést – a hétvége első gyors köridejei száraz pályán az 1:30-as régióba estek. A portugál csaknem negyedóráig tartotta a vezetést, mígnem Thed Björk a Volvóval felugrott az első pozícióba.

A tréning kevésbé alakult eseménydúsan, mint az előző, Björk már a leintésig megtartotta vezetését Monteiro és Catsburg előtt. A negyedik Tarquini mögött ötödik és hatodik pozícióban zárt a Citroen gyári párosi. Michelisz Norbert csak a 8., Rob Huff a 12. pozícióban végzett a másik két gyári Hondával – a JAS versenyzői a szabadedzés egy részében kötelékben haladtak a pályán, ezzel is készülve az idei újdonságra, a csapatidőfutamra, melyet a kvalifikációt követően rendeznek meg.

A Zengő Motorsport ezúttal jóval több kört tett meg, mint az első szabadedzésen: a Honda kölcsönmotorjával Ficza Ferenc 9-szer ért végig a pályán, 8,5 másodperccel lassabb időt autózva Björk Volvójánál. A magyar pilóta még az időmérő első etapjában gyarapodhat néhány tesztkörrel, a csapat ugyanis a vasárnapi versenyeken nem áll rajthoz.

Az első szabadedzésen kört nem futó Tom Coronel 9. legjobb időt autózott, ezzel a független versenyzők küzdelmében ő végzett legelőrébb. A délelőtti tréning meglepetése, az akkor harmadikként záró Gregoire Demoustier ezúttal csak Ficzánál volt gyorsabb.

A kvalifikáció 14:00-kor indul.