2024. április 27. szombat
WSR

WSR: Eső, safety car, utolsó körös helycsere

Matthieu Vaxiviere az utolsó kör legvégén előzte meg az újonc Nyck de Vriest a Motorland Aragon pályán, miközben az F1-ben is szereplő Roberto Merhi mindössze egyetlen pontig jutott.

A vasárnap délelőtti időmérésen, amely a második futam rajtrácsáról volt hivatott dönteni, a McLaren érdekeltségébe tartozó újonc, Nyck de Vries szerezte meg a pole-pozíciót, 0,024 másodperccel legyőzve a hétvége edzésein villogó Matthieu Vaxiviere-t és az első futamot Meindert van Buuren megbüntetése következtében megnyerő Oliver Rowlandet.

Az időmérő felszáradó pályán zajlott, a futam rajtjára azonban megérkezett az újabb adag csapadék. A körülmények olyan rosszak voltak, hogy a verseny a biztonsági autó mögött kezdődött el, így telt el hat kör, aztán piros zászlóval megszakították a céltalan körözést. 23 perc maradt a távból, mikor a verseny újra elindult – ismét biztonsági autó mögött, amely ezúttal rövidesen kiállt.

A 20 éves de Vries megmutatta, volt mit tanulnia a McLaren akadémiáján, az újraindítás előtti métereken ugyanis befékezett a riválisok előtt, akik közül többek kiszaladtak a pályáról, hogy ne fussanak bele az előttük hirtelen lassító autókba. A Formula Renault 2.0 Európa-kupát tavaly megnyerő holland a kör végén már 4 másodperccel vezetett Vaxiviere előtt, úgy nézett ki, nagyon hamar megszerezheti első futamgyőzelmét a magasabb kategóriában.

A száradó pályán azonban a tempóelőny a Lotus franciájának javára billent, aki a bokszban is gyorsabb volt, mint riválisa. Habár de Vries az utolsó előtti körben megfutotta a verseny leggyorsabbját, nem tudta lerázni magára Vaxiviere-t, aki a hátsó egyenes végén, két kanyarral a cél előtt szúrt be riválisának. De Vries még megpróbálkozott egy elkésett védekező mozdulattal – összeért a franciával, amivel azonban csak a stewardok vizsgálódását sikerült kiharcolnia. A holland újonc helyett a sorozatban második évét töltő Matthieu Vaxiviere szerezte meg első futamgyőzelmét.

A pódium legalsó fokára Oliver Rowland állt fel, a tavalyi szezon második helyezettje vezeti a bajnokságot Vaxiviere és de Vries előtt. A negyedik és ötödik helyen a GP2-ből érkező Tio Ellinas és Tom Dillmann következtek, Vaxiviere csapattársa, az első futam győzelmét elveszítő, 13. rajthelyről felzárkózó Meindert van Buuren előtt. A 18. startpozícióból 10.-re felzárkózó Roberto Merhi egyetlen ponttal fejezte be a versenyhétvégét. Aligha ilyen kezdés lebegett szemei előtt, amikor úgy döntött, a Formula-1 mellett a WSR-ben is szerepelni fog.