USA

Idei első győzelmét szerezte meg a McLaren

Pato O’Ward külső íves előzéssel koronázta meg az eseménydús alabamai futamot, letaszítva a vezető helyről a futam zömét vezető pole-pozíciós Rinus VeeKay-t. 2022-ben először nem a Penske végzett az első helyen.

A szezon negyedik versenyén, a Barber Motorsports Parkban a kétkiállásos taktika bizonyult nyerőnek. Ezen volt a pole-pozíciót szerzett Rinus VeeKay is, aki egészen az utolsó kiállásig vezette a versenyt. Gyors bokszlátogatás után azonban beérte őt Pato O’Ward, aki a kivezető körén, az 5-ös hajtűkanyarban külső íven előzte meg a hollandot – VeeKay a futam után elismerte, elfelejtette az előzésgombot használni, ezért volt olyan sima O’Ward manővere.

Három Penske-győzelem után O’Ward a McLaren SP idei első diadalát szerezte meg Alabamában, saját harmadik sikerét a szériában. VeeKay végül harmadik lett, miután egy körrel a mexikói után a címvédő Alex Palou is megelőzte.

A verseny nagy felzárkózója a 19. rajtpozícióból negyedik helyen beérő Will Power volt. Romain Grosjean hetedik helyezettként ért célba, miután a hajrában előzte meg Graham Rahalt – a két autó össze is ért a csatározás során, Rahal a franciát hibáztatta, akit „bunkónak” nevezett a rádióban.

A négyből háromszor dobogóra álló 2021-es bajnok Palou győzelem nélkül is vezeti a bajnokságot 144 pontjával, mögötte a két korábbi futamgyőztes, Scott McLaughlin (141 pont) és Josef Newgarden (135 pont) következik. O’Ward 114 pontjával az ötödik helyre lépett fel.