2024. június 16. vasárnap
Rali

Órai Balázs: Minden talajtípuson szeretek menni

Órai Balázs előkelő helyről esett ki a székesfehérvári versenyen. Ígérete szerint Veszprémben újra támadni fogja az élmezőnyt.

Szia Balázs! Mivel ez az első interjú veled az oldalunkon, egy pár mondatban bemutatnád az olvasóknak az eddigi pályafutásodat?

- 2007 óta versenyzek. Suzuki GTI-vel kezdtem, 2009-től Honda Civic-el mentem rallye2-ben, 2011-ben a rallye2 abszolút bajnoka lettem. Az idei évben váltottam Mitsubishire.

Hogyan sikerült eddig az idei év?

- Eger és Szombathely az első aszfalt és murva verseny arra volt elég, hogy mindkét talajtípuson kipróbáljam a Mitsubishit, a Miskolc Rallye pedig kimaradt.

10171720_909379819133834_308775253618977592_n

A legutóbb Székesfehérváron gyűlt össze az ORB mezőnye. Az első nap murva, a másodikon pedig aszfalt. Neked melyik talajtípus fekszik jobban?

- Amíg a Hondával versenyeztem annak az aszfalt feküdt jobban. A Mitsubishinek meg mindegy, az mindkettőn egy óriási élmény! A kérdésre visszatérve talán a murvát jobban szeretem, de én mindenevő vagyok, minden talajtípuson szeretek menni.

Az első napot az abszolút tizedik helyen fejeztétek be. Elégedettek voltatok az eredménnyel, nem volt semmi kalandotok?

- Pont ezt tűztük ki célul, hogy az abszolút tízbe szeretnénk a végén végezni. Nagyobb hibát nem vétettem, de sok aprót elkövettem, túlcsúszások, lefulladás, kisebb kicsúszás az volt…

10805613_1036074009749935_22985646138691155_n

A második napon viszont kettő gyorsasági után feladtátok a versenyt… Mi történt?

- Az első aszfaltos gyors végén meglepődtünk az időnkön (ami nem is volt olyan rossz), viszont a következő gyors rajtjában eltört egy tengely a váltóban ami megpecsételte a sorsunkat (a Rallylive.hu szerint volt még időnk ezen a gyorson, de az csak egy számítástechnikai hiba volt) kb 900 méter után már teljesen megállt az autó..

11401545_1036073959749940_3736092753827028932_n

Sajnos a verseny vége nem lett happy end, de a jó részeredményeknek köszönhetően várjátok már a Veszprém ralit?

- Nagyon várjuk már a Veszprém ralit ahol ismét a feleségemmel Órai-Tallér Zsuzskával állok rajthoz. A székesfehérvári kiesésben azt bánom leginkább, hogy megint ugyanolyan magas rajtszámot fogok kapni mint ott viszont mindent megteszek, hogy másnap jóval előkelőbb helyről indulhassak.