A francia márka szinte mindent elért, amit csak lehetett, hiszen már 120 éve van jelen a köztudatban, ám a DMACK csupán egy három éves múltra tekinthet vissza - így komolyabb viszonyítgatásokat nem is érdemes végeznünk. A Michelin számára azonban nagy pozitívum, hogy a világbajnokságon szereplő három nagy csapat mellettük áll -a francia abroncsokkal teljesítik a kilométereket a Citroen, az M-Sport és a VW autói is.
Ha igazából kíváncsiak vagyunk a különbségekre, akkor vegyük példának a következő mexikói futamot -a Michelin csapata 15 emberből fog állni, míg a DMACK hat emberét küldi el a dél-amerikai földrészre. Ennek megfelelően az oda szállított gumik száma is szépen különbözik...
A mexikói nevezések alapján a redbull.com oldala megállapította, hogy a mezőnynek a 30%-a fogja képviselni a brit márkát - ebbe beletartoznak a WRC2-es és WRC3-as kategóriájú résztvevők is. A WRC-k közül a Lotos csapata tette le voksát a DMACK mellett, illetve a Jipocar Racing.
"Nem régóta vagyunk jelen a ralis életben, ennek ellenére pozitív tapasztalataink vannak. örömmel emelem ki, az utóbbi svéd futamot, ahol a PWRC kategóriát az az autó zárta az élen, mely a mi abroncsaikkal ment. A konkurenciának kijelentett Michelin csapatát szívből tisztelem, és nem érzem, hogy ellenfelek lennénk, hiszen komoly múltjuk van, mi pedig még csak ismerkedési fázisban járunk." - mondta el a DMACK főnöke, Dick Cormack. "Egyelőre partneri kapcsolatokat próbálunk kiépíteni, és nagyobb ismeretségre szert tenni, a végső célunk pedig nem titok -világbajnokságot nyerni."