DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 25. csütörtök

Wolff: Russell nyugodtan alhat a nyári szünetben

Bár George Russell 2025 végéig szóló szerződésének meghosszabbításáról egyelőre nem született megállapodás, Toto Wolff szerint a brit pilóta „nyugodtan alhat” a Formula–1 nyári szünetében. A Mercedes csapatfőnöke elmondta: Russell elég érett és kiegyensúlyozott ahhoz, hogy a bizonytalan helyzet ne befolyásolja teljesítményét.

„Szerintem ő annyira érett és stabil, hogy ez semmilyen hatással nincs a versenyzésére. Őszintén szólva, jobb lett volna, ha már korábban biztosítani tudjuk a helyét, de ez eddig nem jött össze. Ennek ellenére úgy gondolom, jól fog aludni a nyári szünet alatt” – nyilatkozta Wolff a Sky Sports F1-nek.

Russell helyzete különösen érdekes annak fényében, hogy a Mercedes hónapokon át próbálta elcsábítani Max Verstappent a Red Bulltól 2026-ra. A pletykákat maga Russell is felerősítette egy korábbi interjúban, amelyben megerősítette, hogy a csapat valóban tárgyalásokat folytatott a négyszeres világbajnokkal.

Wolff erre így reflektált: „Ő indította el az egész médialavinát. Talán naiv vagyok, de próbálok átlátható lenni a versenyzőkkel. Mondtam neki, hogy kötelességem feltérképezni Max jövőjét, és szerintem ő csak azt akarta jelezni, tudom, mi folyik itt, és nem történik semmi a hátam mögött. És ezzel semmi baj nincs.”

russell-spa-3

Schumacher és Bianchi a két legnépszerűbb F3-as bajnok

A Formula-3-as Európa-bajnokság örököse, a Formula European Masters írt ki egy szavazást a rajongóknak, melyben az elmúlt 10 év legnépszerűbb F3-as bajnokát kereste. A szavazás során előbb összepárosították a bajnokokat, majd a kettes harcok öt győztesének írták ki a döntőt.

A legtöbb voks a 2018-as Európa-bajnokra, Mick Schumacherre érkezett, aki mögött az F3 Euro Series 2009-es nyertese, a néhai Jules Bianchi végzett. Felix Rosenqvist lett harmadik a szavazáson, Esteban Ocon és Roberto Merhi szerepelt még a döntőben.

Rekordáron kelt el a galambok Lewis Hamiltonja

Először írunk versenygalambokról a Formula.hu-n, és most is csak azért tesszük, mert a rekordáron eladott belga Armandóra a „galambok Lewis Hamiltonjaként” hivatkoznak. A BBC számolt be arról, hogy Armando egy árverésen 1,25 millió euróért, azaz közel 400 millió forintért kelt el, miközben korábban minden idők legdrágább galambjáért 120 millió forintnak megfelelő összeget adtak. Egy normál versenygalamb ára 2500 euró (800 ezer forint körül van)

A belga Armando, aki számos rangos galambversenyt megnyert aktív pályafutása során, 5 évesen visszavonult, idejét utódok nemzésével tölti. A galambbajnok akár 20 évig is elélhet.

Büszkén mutogatja a három ikonikus pályán gyűjtött trófeákat Alonso

Csodálatos volt eddigi kalandja a hosszútávú versenyzésben, mivel az elmúlt kilenc hónapban a szakág legfontosabb pályái közül három helyszínen is nyerni tudott: a Le Mans-i és daytonai 24 óráson, valamint sebringi 1000 mérföldesen kapott trófeákat posztolta a spanyol.

Az idei első F1-es hétvége összes bakija

Nem láthattunk túl sok hibát Melbourne-ben, íme a "felhozatal":

Bottas elküld mindenkit a francba, Vettel felteszi a legfontosabb kérdést - megjöttek a legjobb melbourne-i rádiózások

A szezonnyitó Ausztrál Nagydíj legjobb rádióüzeneti ezúttal talán kicsit laposabbak a tavaly megszokottnál - a videó megtekinthető a Youtube-on:

Átrohant a padlógázzal érkező versenyautó előtt

Könnyen lehet, hogy emiatt dobta el a pilóta az autót. Hogy gondolta?

 

Ez volt Hamilton autójának hibája vasárnap

Az alábbi fotón látszik, hogy valóban hiányzott egy elem a brit Mercedeséről az időmérőhöz képest - a csapat ezzel magyarázza a világbajnok lassúságát Valtteri Bottashoz képest.

image (1)

Verstappenből a mezőny legstabilabb pilótája lett

Napi statisztika: A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ismét nagyszerűen vezetett Max Verstappen, megelőzte Sebastian Vettelt, sőt, támadta Lewis Hamiltont és kihozta a maximumot a Red Bull-Hondából. Ezzel zsinórban hatodszor állhatott fel a dobogóra (az előző szezon végén volt egy ötös szériája), amely pályafutás leghosszabb ilyen jellegű sorozata, ráadásul az aktuális mezőnyben is övé a leghosszabb aktív széria.

pf7_8

Danyiil Kvjat is apuka lesz

Érkezik az újabb F1-es baba, hiszen a Toro Rosso orosz pilótája és párja, Kelly Piquet (Nelson Piquet lánya) közös babát vár, amelyről a hölgy posztolt Instagramon. Gratulálunk!

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

I hope your eyes are as beautiful as the colour of the sea #LightOfMyLife @danydk1

Kelly Piquet (@kellypiquet) által megosztott bejegyzés,

Megjött a teljes videó Verstappen és Gasly tokiói mókájáról

A Red Bull két pilótája még az Ausztrál Nagydíj előtt ugrott el egy utcai parádéra a Honda hazájába, Tokióba. Mivel a versenyzők korábbi Red Bull-lal parádéztak, a hanghatást Renault-motor szolgáltatta.

3906 napot várt Verstappen dobogójára a Honda

A 2008-as Brit Nagydíjon Rubens Barrichello a gyári Hondával végzett harmadik pozícióban – a japán márka 11 évvel később ünnepelhetett újra top 3-as pozíciót, a Red Bull motorpartnereként Max Verstappen révén. A holland még nem töltötte be a 11-et az említett verseny idején.

Hamilton összegyűjtötte az F1-es fotósokat egy fotóra

Ritkán látni olyan fényképet, amelyen egy Formula-1-es pilóta fotósokkal pózol. Lewis Hamilton így magyarázta a közösségi oldalán posztolt felvételt:

„Az időmérő után készíttettem ezt a képet valamennyi fotóssal, aki az elmúlt 12 évben fényképezett engem. Meg akartam örökíteni velük a pillanatot, mivel az élet értékes és néha el tud repülni. Tudom, hogy velem nem mindig a legkönnyebb együtt dolgozni fotózás szempontjából, de becsüllek titeket és köszönöm.”

Nézd meg belső kamerából Alonso sebringi körrekordját!

A kétszeres F1-es világbajnok 1:40,124-es csúcsa is kellett ahhoz, hogy a #8-as Toyota megszerezze a pole-t a WEC hétvégi versenyén, amelyet aztán meg is tudott nyerni a vb-t is vezető egység. Íme, a spanyol elképesztő köre:

 

Ilyen lenne Ricciardo Renault-ja az ausztrál sisakfestésével

Meglehetősen extrém bukósisakdizájn mellett tette le a voksát a csapatot is váltó Daniel Ricciardo, egy grafikus pedig megálmodta, milyen lenne, ha a teljes F1-es autója hasonló színvilágban pompázna:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

If Daniel Ricciardo's new helmet design was a full livery @timholmesdesign #f1 #formula1 #danielricciardo #renaultsportf1 #australiangp #ausgp #wtf1

WTF1 (@wtf1official) által megosztott bejegyzés,

 

Visszatért az F1, visszatért a pezsgő-perspektíva is

Így ünnepelt Valtteri Bottas a pezsgő szemszögéből:

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

BOT-toms up!

Igazából csak egyetlen fejlesztésre volt szüksége Bottasnak... és nem az autón

A szakállon múlik minden. A WTF1 mémje szerint legalábbis.

 

Hogy min múlt Valtteri Bottas győzelme? A reggelin!

Legalábbis erről poénkodtak Mark Webberrel a dobogós interjúk során. Amikor Bottas elmondása szerint zabkását reggelizett, Webber lecsapta a magas labdát: nem volt abban még valami?

 

Mintha kicsit zavarta volna Daniel Ricciardót a mellette lévő riporter

Daniel Ricciardo épp a Ziggo Sportnak adott interjút, miután számára befejeződött a hazai verseny, az Ausztrál Nagydíj, mire mellettük egy másik riporter kicsit hangosan kezdett bele a maga monológjába. Daniel Ricciardót ez a jelek szerint rendesen kizökkentette, de a Renault-s humoránál volt, és eleresztett egy rendkívül őszinte félmondatot, félhangosan, kicsit magának, kicsit az őt interjúvolónak: „Koncentrálni se tudok, fogd már be a pofádat...”

 

© 2026 Formula.hu - Minden jog fenntartva!  |  Fejlesztette: insource.hu