DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 25. csütörtök

Újoncok a pole-ban az F2 és az F3 időmérőin

Spielberg után Silverstone-ba is elkísérték az F1 mezőnyét a juniorkategóriák, amelyek már pénteken túlestek a sprintfutam és a főfutam rajtsorrendjét meghatározó időmérőn.

Nem indult jól az F3-as bajnoki összetett harmadik helyén álló Dino Beganovic hétvégéje, miután a Ferrari akadémistája egy technikai probléma miatt nem tudott értékelhető köridőt futni, így mindkét futamon a mezőny végéből kell majd rajtolnia. A Trident erős egykörös tempót mutatott: Leonardo Fornaroli első pole-pozícióját szerezte a szériában, csapattársa, Oliver Goethe pedig mellőle indulhat majd a főfutamon az első sorból. A harmadik Trident-pilóta, a bajnoki éllovas Gabriel Bortoleto ötödik lett. A Campos is elégedett lehet az eredménnyel, a bajnokság második helyezettje, Josep María „Pepe” Martí a harmadik, Christian Mansell pedig a negyedik rajtkockába sorakozhat majd fel vasárnap.

A Formula-3 időmérőjének végeredménye:

 

Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
L.Fornaroli Trident 1:45.520    
Oliver Goethe Trident 1:45.646 0.126  
23  Pepe Martí Campos Racing 1:45.874 0.354  
24  C.Mansell Campos Racing 1:45.909 0.389  
G.Bortoleto Trident 1:45.910 0.390  
Paul Aron Prema Racing 1:45.945 0.425  
15  Gabriele Mině Hitech Pulse-Eight 1:46.040 0.520  
16  Luke Browning Hitech Pulse-Eight 1:46.046 0.526  
10  Franco Colapinto MP Motorsport 1:46.064 0.544  
10  27  Taylor Barnard Jenzer Motorsport 1:46.155 0.635  
11  11  Mari Boya MP Motorsport 1:46.163 0.643  
12  12  Jonny Edgar MP Motorsport 1:46.169 0.649  
13  14  S.Montoya Hitech Pulse-Eight 1:46.249 0.729  
14  Grégoire Saucy ART Grand Prix 1:46.270 0.750  
15  25  Hugh Barter Campos Racing 1:46.277 0.757  
16  Zak O:Sullivan Prema Racing 1:46.332 0.812  
17  17  Caio Collet Van Amersfoort Racing 1:46.468 0.948  
18  Kaylen Frederick ART Grand Prix 1:46.620 1.100  
19  26  Nikita Bedrin Jenzer Motorsport 1:46.732 1.212  
20  31  M.Cresswell PHM Racing by Charouz 1:46.906 1.386  
21  18  R.Villagómez Van Amersfoort Racing 1:46.971 1.451  
22  19  Tom Smith Van Amersfoort Racing 1:47.037 1.517  
23  Nikola Tsolov ART Grand Prix 1:47.054 1.534  
24  21  Max Esterson Rodin Carlin 1:46.914 1.394  
25  20  Oliver Gray Rodin Carlin 1:47.270 1.750  
26  22  Ido Cohen Rodin Carlin 1:47.447 1.927  
27  28  Alejandro García Jenzer Motorsport 1:47.560 2.040  
28  29  Sophia Flörsch PHM Racing by Charouz 1:47.613 2.093  
29  30  Roberto Faria PHM Racing by Charouz 1:47.778 2.258  
30  Dino Beganovic Prema Racing 2:45.962 1:00.442  

 

 

A Formula-2-esek nem úszták meg piros zászló nélkül a kvalifikációt, miután Amaury Cordeel csúnyán összeörte a Virtuosit. Az időmérő megszakítása azt jelentette, hogy le kellett rövidíteni a rendelkezésre álló időt, mivel az edzés belelógott volna az F1 második szabadedzésébe, így az utolsó percekben mindenki fejvesztve próbálta összehozni legjobb idejét a kihűlt abroncsokon. Az utolsó körökben két sárga zászló is bezavart, Victor Martins azonban végül megtartotta pole-pozíciós helyét. Kush Maini hatalmas meglepetésre a második helyre hozta be a Campost, míg a bajnoki összetett élmezőnyéből Ayumu Iwasa és Oliver Bearman teljesítettek a legjobban harmadik és ötödik helyükkel. A bajnokságot vezető Frederik Vesti indulhat az élről a holnapi sprintfutamon.

A Formula-2 időmérőjének végeredménye:

 Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
Victor Martins ART Grand Prix 1:39.832    
24  Kush Maini Campos Racing 1:39.945 0.113  
11  Ayumu Iwasa DAMS 1:39.952 0.120  
14  Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing 1:39.957 0.125  
Oliver Bearman Prema Racing 1:39.989 0.157  
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 1:39.991 0.159  
Zane Maloney Rodin Carlin 1:40.001 0.169  
Théo Pourchaire ART Grand Prix 1:40.019 0.187  
10  Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 1:40.026 0.194  
10  Frederik Vesti Prema Racing 1:40.052 0.220  
11  16  Roy Nissany PHM Racing by Charouz 1:40.135 0.303  
12  12  Arthur Leclerc DAMS 1:40.198 0.366  
13  Jehan Daruvala MP Motorsport 1:40.314 0.482  
14  Dennis Hauger MP Motorsport 1:40.368 0.536  
15  Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 1:40.400 0.568  
16  20  Roman Staněk Trident 1:40.526 0.694  
17  22  R.Verschoor Van Amersfoort Racing 1:40.561 0.729  
18  25  Ralph Boschung Campos Racing 1:40.815 0.983  
19  17  Brad Benavides PHM Racing by Charouz 1:40.950 1.118  
20  21  Clément Novalak Trident 1:41.106 1.274  
21  15  Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing 1:41.457 1.625  
22  23  J.M.Correa Van Amersfoort Racing 1:42.084 2.252  

Készen állsz egy kis zajra? Ilyen volt az F1 legjobb hangzású motorja

A hibrid éra lenyűgöző, különösen technológiai szempontból, ám sokaknak hiányzik belőle egy korábban az F1-es autók és versenyek pikantériáját adó momentum: a zaj. A nyolcvanas-kilencvenes években a Formula-1 a hatalmas teljesítményű motorok időszaka volt, amelyek „körbesikoltozták” a világ összes pályáját. Az F1 utolsó V12-esét a Ferrari használta 1995-ben, ami a 3.0 literesek közül abszolút a legütősebb volt. Az utánozhatatlan 412 T2-s Ferrari motor abban az évben legendássá vált.

Ma már kevés ilyennel találkozhatunk, egyelőre tulajdonképpen funkcióját vesztették a versenyeken szurkolók által viselt füldugók. Ha visszaidéznéd, vagy elsőként átélnéd a régi motorok által nyújtott hangélményt, tekerd fel a hangerőt és élvezd az izgalmakat!

Az alábbi videó remekül bemutatja, miben volt része a száguldó cirkusz kedvelőinek 1995-ben a monzai pályán.

Gordon Ramsay és Lando Norris borsot törne a Ferrari orra alá?

Lando Norris a napokban a brit ITV This Morning című műsorában mesélt jelenlegi mentális állapotáról, illetve arról, mennyi minden zajlik az F1 kulisszái mögött. A brit pilóta szerint az emberek elképzelni sem tudják a képernyőkön látottak alapján, hogy a versenyzők mit élnek át a legfontosabb pillanatokban.

A Szocsiban történtek miatt Norris lelkiállapotát tökéletesen tükrözi ez a nehéz, negatív hangvételű, ám izgalmas téma, de vajon Gordon Ramsay-vel is erről beszélgetett a fiatal brit, vagy a többszörös Michelin-csillagos séf buzdítására teljesen más ambíciókkal vág neki az előtte álló versenyeknek? 

A McLaren pilótája a műsor felvétele előtt találkozott Ramsay-vel, és könnyen elképzelhető, hogy egy alaposan kidolgozott stratégiát állítottak fel a konstruktőri bajnokságban jelenleg Norrisék mögött álló rivális, a Ferrari ellen. Ez azonban jó eséllyel nem igaz, sokkal valószínűbb, hogy egészen egyszerűen csak a másnapi vacsora fűszerezését vitatták meg.

 
 
 
View this post on Instagram

McLaren (@mclaren) által megosztott bejegyzés

Nem engedi el a DTM szezonzárójára Alex Albont a Red Bull

A Német Túraautó-bajnokság pontversenyének ötödik helyezettje nem vesz részt a sorozat hétvégi szezonzáróján, a Norisringen. Helyette Alex Albon a Török Nagydíjon lesz jelen, a Red Bull tartalékpilótájaként készenlétben állva. Az AlphaTauri-Ferrarit a Super GT 2017-es és a Super Formula 2019-es bajnoka, Nick Cassidy vezeti helyette.

Érdekesség, hogy már a szezon kezdetén az volt a terv, hogy Albon és Cassidy felváltva vezeti a Ferrari 488 GT3-at, az új-zélandi pedig akkor kap lehetőséget, ha a thaiföldinek Formula-1-es nagydíjon van jelenése. Az eddigi ütközések esetében a Red Bull elengedte Albont, most azonban – azzal az indoklással, hogy már nem áll harcban a bajnoki címért – a Török Nagydíj élvez elsőbbséget. A kihagyással a Williams 2022-re leigazolt pilótája szinte biztosan hátra fog csúszni a pontverseny hetedik helyére.

Nick Cassidy második DTM-hétvégéjén fog részt venni: 2019-ben Hockenheimben versenyzett a Lexus színeiben, mikor a Super GT japán gyártói vendégszerepeltek a német sorozatban. Az új-zélandi idén a Formula-E-ben indult újoncként, néhány erős részeredménnyel: két pole-pozíciót szerzett és kétszer másodikként futott be, bár hullámzó teljesítménye miatt csak 15. lett a pontversenyben.

Szép nők és szép autók: erről szól a Formula Girls

A tapasztalatok alapján nagy népszerűségnek örvend Nap Lánya rovatunk, illetve az időnként közzétett lányos-autós galériáinkat is kedvelik olvasóink. Aki hasonló tartalmakat szeretne látni, annak bizony megéri csatlakozni Formula Girls csoportunkhoz - várunk mindenkit ezen a linken!

njwuca2ra21oe89f3tv8_800

Csehországban és Spanyolországban is versenyez a hétvégén a Zengő spanyolja

Kettős kihívásra vállalkozott Mikel Azcona, amelyet olvasni is megterhelő: a spanyol az előttünk álló hétvégén részt vesz a WTCR cseh fordulóján Mostban, egyúttal a TCR Europe barcelonai szezonzáróján is. Azcona, aki a világkupán a Zengő Motorsporttal versenyez, a kontinensszériában egy másik cuprás csapatot, a Volcano Motorsportot erősíti. 53 pontjával vezeti a bajnokságot, így már a hétvége első, szombati futamán bebiztosíthatja elsőségét. Hogy tervez két helyen lenni egyszerre?

„A tervem Mostban lenni pénteken, részt venni a szabadedzéseken és kvalifikáción. Azután szombaton visszatérek Barcelonába, ahol az időmérőt és első futamot teljesítem” – mondta a TouringCarTimes oldalnak Azcona. „Ha bebiztosítjuk a TCR Europe bajnoki címét szombaton, akkor visszatérek Mostba aznap, és vasárnap részt veszek a WTCR futamain. Ez annak köszönhető, hogy a motoros endurance-világbajnokság szombaton zajlik Mostban, ezért nekünk aznap nem lesz aktivitásunk a pályán.”

Tovább bővül a sor: az Alpine is beszáll az endurance-versenyzés új csúcskategóriájába

Már hosszú ideje szóltak erről híresztelések, amelyeket csak erősítettek a márka Le Mans-i 24 órás előtti bemutatója, most pedig az Alpine hivatalosan is bejelentette, hogy 2024-től csatlakozik az LMDh-kategóriához, amely a hiperautókkal együtt a hosszútávú versenyzés csúcsgéposztályát fogja jelenteni a jövőben, s amellyel a világbajnokság és az IMSA versenyein (például a Daytonai 24 óráson) egyaránt rajthoz lehet állni. A Renault Grouphoz tartozó márka négy évre kötelezte el magát a kategória mellett, és terveik szerint két autót fognak indítani, amelyet egy Oreca karosszéria köré terveznek, s amelyben az Alpine erőforrása fog dübörögni. A franciák a Signatechkel együtt egyébként az új versenygép 2024-es debütálásig is maradnak a tervek szerint a WEC-ben (a fotón az idei Le Mans-dobogós egység).

Az Alpine már a hatodik gyártó, amely LMDh-projektbe kezd az Acura, az Audi, a BMW, a Cadillac és a Porsche után, miközben a már jelenlévő Toyota, a jövőre érkező Peugeot, valamint a Ferrari hiperautókkal fog harcba szállni – ezeket a márkákat a remények szerint néhány éven belül mind láthatjuk egymásnak feszülni a WEC-ben, így Le Mans-ban is.

alpine-lemans-dppi

Úgy látszik, egyre szorosabb a kapcsolat az F1 és a Netflix között

2019-ben jelent meg a Drive to Survive sorozat első évada, mely azóta is kifejezetten sikeresnek mondható a Netflixen és egy egészen új szemszögből enged betekintést a Formula-1 világába. Az új évad már közeleg, a szolgáltatót viszont most egészen más miatt keresték fel rengetegen az elmúlt hetekben. A Squid Game (magyarul Nyerd meg az életed) névre hallgató koreai akció-sorozat, jelenleg az egyik legnépszerűbb tartalma a Netflixnek, melyből számtalan mém született a közösségi médiában és az F1 Instagram oldalán is közzé tettek egyet.

A történet szerint 456 anyagi gondokkal küzdő ember játszik hagyományos koreai gyerekjátékokat a saját életükért és egy hatalmas pénzösszegért cserébe. Az egyik epizódban a játékosoknak törökmézből kell formákat kiszúrniuk hiba nélkül, az alábbi képen pedig épp az isztambuli pálya jelenik meg, ahol a Török Nagydíjat rendezik a hétvégén.

 
 
 
View this post on Instagram

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés

A Mercedesnek és Allisonnak sikerülni fog a vitorlásversenyen, ami a Red Bullnak és Newey-nak nem?

Beszámoltunk a Mercedes és az INEOS Britannia, az America’s Cup vitorlásversenyen részt vevő csapat együttműködéséről: az F1-es formáció alkalmazott tudományos részlege James Allison vezetésével technikai segítséget nyújt Ben Ainslie csapatának a következő America’s Cupra szánt hajó megépítéséhez.

Az America’s Cup és a Formula-1 nem először találkozik ilyen módon: emlékezhetünk rá, hat-hét éve rendszeresen arról szóltak a hírek, hogy a Red Bullnál háttérbe vonuló Adrian Newey versenyvitorlást fog tervezni – ugyancsak a brit csapatot segítve. Hiába az F1 tervezőlegendája a fedélzeten, Ainslie-ék a kvalifikáció során kikaptak a 2017-es versenyen, a későbbi bajnok Új-Zélandtól.

A világ leggyorsabb vitorlásainak versenyét nem meghatározott időközönként, hanem három-négy évente tartják meg: a 2017-es kiadás után idén tavasszal rendezték meg a következőt. A britek megint kiestek a kvalifikáció során, az olaszoktól szenvedtek vereséget, akiket a 37. America’s Cupon az új zélandiak-győztek le. A csapatra ráfér már egy erős eredmény: vajon James Allison segédletével sikerül?

Egy ausztrál mobilszolgáltató jelenhet meg az F1-ben

A Boost Mobile névre hallgató szolgáltató 20 évvel ezelőtt alakult meg Ausztráliában, azóta pedig a márka hazája mellett már az Egyesült Államokban is jelen van, de szeretnének terjeszkedni az európai és az ázsiai piacokon is. Ebben a Formula-1 népszerűségét hívnák segítségül és a Red Bull üzletpolitikáját szeretnék másolni. Korábban már a NASCAR, az IndyCar és a MotoGP sorozataiban is felbukkantak és a hírek szerint a cég tulajdonosa, Peter Adderton azon dolgozik, hogy minél hamarabb megjelenjenek egy csapat szponzoraként.

„Van egy álmom, hogy egy nap a Boost márkát egy F1-es autón lássam. Láttuk, amit a Red Bull elért és tovább fogunk haladni ebbe az irányba. Ez a csúcspontja annak, amit szeretnénk elérni. Reméljük, hogy elindíthatjuk a Boostot egész Európában, Ázsiában és néhány más piacon, ami aztán megnyitná előttünk ezt a lehetőséget. A Formula-1 nagy dolognak számít Ausztráliában és Amerikában, de csak akkor tudod ezt megalapozni, ha Európában is van egy globális márkád" ─ idézte az alapító szavait a PlanetF1.

 

A jövő üzemanyagát fejleszti az F1

Egy zöldebb módon szeretne néhány éven belül létezni a Formula-1, ennek jegyében fogják majd a motorokat is környezetbarátabban megépíteni 2025-től. Természetesen a hagyományos üzemanyagot is szeretnék fokozatosan elhagyni, ennek érdekében már 2022-től egy környezetkímélőbb verzió hajtja majd a versenygépeket, mely 90%-ban fosszilis, és csak 10%-ban tartalmaz etanolt. Ennél is tovább mennének azonban, az F1 mint az autósport csúcsa 100%-ban fenntartható üzemanyag fejlesztésén dolgozik, amit az utcai autók is használhatnának.

A célokat egy rövid informatív videóban is összefoglalták.

Helmut Marko elmondta, miért van bajban a motorokkal a Mercedes

A Red Bull tanácsadója szerint egyértelmű, hogy miért küzd megbízhatósági problémákkal a nagy rivális Mercedes:

"Ahhoz szoktak hozzá, hogy könnyű dolguk van, mert általában az első pár körben használták feltekerve a motorokat, aztán visszatekerték őket biztonságos szintre. Ez többé már nem fér bele, most sokkal többet kell feljebb csavarva használniuk az erőforrásaikat. A probléma innen ered" - mondta az Auto Motor und Sportnak adott interjújában dr. Helmut Marko. Mint ismert, a Mercedes legutóbb Szocsiban motort cserélt Valtteri Bottasnál és várhatóan Lewis Hamilton is átesik egy ilyenen, a kérdés csak az, hogy már most, Törökországban megtörténik-e ez és a vele járó büntetés - az AMuS egy Mercedes-mérnököt idézett, aki szerint hacsak nem adódik gond Hamilton motorjával, akkor egy versenyt még tolhatják az ügyet.

00121014_153

fotó: dppi

Rossi helyesli a Moto3-as versenyző kétfutamos eltiltását – az újraindítást már kevésbé

Mi is beszámoltunk róla, hogy kétszer is meg kellett szakítani a legkisebb géposztály Amerikai Nagydíját, másodjára egy hatalmas tömegbukás miatt, amelyet Denis Öncü idézett elő azzal, hogy az austini hátsó egyenesben oldalra húzva elkaszálta Jeremy Alcobát, akinek a motorján Andrea Migno és Pedro Acosta is óriási tempónál átugratott. Csak a szerencsének volt köszönhető, hogy sem Alcobát nem találta el senki, sem a másik két vétlen fél nem szenvedett komoly sérülést, Öncü azonban nem úszta meg a történteket, s a soron következő misanói és portimaói futamokról eltiltották. A MotoGP rangidőse, Valentino Rossi csak egyetérteni tudott ezzel:

„Nem akarok Öncüről vagy bárki másról beszélni, de szerintem helyes a büntetés. Valamit tenni kell, az a minimum, hogy két versenyre otthon marad. Valamit tenni kellett, mert szerintem ez kezd elszabadulni” – utalt az utánpótlás-szériákban látott viselkedésre és részben ezeknek köszönhető tragédiákra a Crash.net által idézett Rossi. „Öncü úgy mozdult be az egyenesben, hogy tudta, hogy lehet mellette valaki, és ezzel olyan bukást okozott, ami sokkal súlyosabb is lehetett volna. Nagyon aggódtam mindenkiért, mert ott volt Migno, aztán Acosta is félelmeteset esett, nagyon nagy szerencse, hogy semmi nem történt. Valami komolyat kell tenni a fiatalok számára ezek ellen, a motorversenyzés túl veszélyes ilyen viselkedéshez.”

A büntetéssel tehát egyetértett Rossi, azzal viszont már kevésbé, hogy a korábbi megszakítás után öt körre újraindították a Moto3-as futamot: a kilencszeres világbajnok olasz szerint ez olyan volt, mint az orosz rulett, túl nagy veszélyt hordozott magában – és valóban jött is az említett baleset.

 

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Így tervez pólódizájnt Ricciardo és Norris

A McLaren támogatja a Mind elnevezésű jótékonysági szervezetet, amely a mentális egészség fontosságára hívja fel a figyelmet – amelyről Lando Norris is többször beszélt az utóbbi időkben. Ennek apropóján a két Formula-1-es pilótájuk saját egyedi pólódizájnokat tervezett: Daniel Ricciardo elsősorban pozitív üzenetet szeretett volna küldeni alkotásával, míg Norris szabadjára engedte az absztrakt kreativitását.

A „vízi F1-ben” is beveti Allisont a Mercedes

A vitorlázás egyik legrégebbi és az abszolút csúcsnak számító versenye az Amerika Kupa, amelyen tavaly óta részben a Mercedes is érintett, a brackley-i Formula-1-es alakulathoz köthető Mercedes’ Applied Science részleg ugyanis segíti az Ineos UK Team felkészülését. A mostani tervek szerint pedig még nagyobb szerepet vállal a csapat az új vitorlás tervezésében és fejlesztésében, ezt pedig az F1-es gárda technikai vezetője, James Allison is segíteni fogja.

„Az emberek úgy beszélnek az Amerika Kupáról, mint a vízi F1-ről. A legtöbben arra gondolnak, hogy van benne egy kis hidrodinamika, egy kis aerodinamika, egy kis technológia. De számomra a legfontosabb párhuzam, hogy ez is rendkívül bonyolult” – fogalmazott Allison.

Arról, hogy miért és hogyan kapcsolódik össze a két csapat, részletesen is írtunk az Autósport és Formula Magazin legfrissebb számában - ide kattintva el is lehet olvasni, hogy a Mercedes jelenlegi résztulajdonosa hogyan keveri a lapokat.

allison-mercedes-dppi

Így reagáltak az F1-es csapatok a Facebook leállására

Hétfőn este, magyar idő szerint valamivel hét óra előtt teljesen elérhetetlenné vált a Facebook és minden hozzá tartozó alkalmazás, így a Messenger, a WhatsApp és az Instagram is. Ennek leginkább a Twitter örülhetett, amely valósággal felrobbant a Facebookkal történtek közepette, és bizony a Formula-1-es csapatok sem tudták megállni, hogy ne poénkodjanak Mark Zuckerberg oldalának kihagyásán. Itt vannak a legjobb tweetek, köztük a Mercedes egész bejegyzésfolyamával, amelyben a MySpace-jelszavuk megfejtésével viccelődtek, egészen a BAR-időkig visszanyúló utalásokkal:

 "Végre eljött a Twitter-admin pillanata!"

"Amikor nem működik az Instagram..."

 "Reggelt Japán! Vicces történet, de mi tettük tönkre az internetet."

 "Nincs Intagram és WhatsApp? Mi az, 2005-ben vagyunk?"

 "Mi, ahogy várjuk, hogy a Facebook és az Instagram visszatérjen..."

 

Egy közös dolog biztosan van Lewis Hamilton és Vin Diesel pályafutásában

Aki követi Vin Diesel karrierjét, az pontosan tudja, hogy a filmsztár rengeteg időt fordít az edzésekre, akárcsak a Formula-1 hétszeres világbajnoka, Lewis Hamilton. Kettejükben ez mindenképpen egy közös pont, olyannyira, hogy a színész nemrégiben osztott meg egy képet az Instagram oldalán, melyen közös edzenek, a fotóhoz pedig a következőt írta: „A hit és a kemény munka kifizetődik! Büszke vagyok rád, tesó…”

Ugyanezt a képet egy héttel később a Mercedes F1-es csapata is megmutatta a rajongóknak a közösségi médiában, melynél a hozzászólásokban a legtöbben a „család” jelzővel illették őket, utalva ezzel a Halálos iramban filmek egyik jellegzetességére.

Az elektromos túraautózásra váltó M1RA csapatfőnöke járt stúdiónkban

Bári Dávid beszélt az egyik legsikeresebb magyar versenycsapat, a M1RA új irányáról: az istálló a PURE ETCR sorozatban szerepel az idei szezontól fogva. A csapatvezető azt a sokakat érdeklő kérdést is megválaszolta, hogyan változott az istálló és Michelisz Norbert kapcsolata.

Malac a jégen: a tavalyi futam hosszú összefoglalójával hangolódjunk a Török Nagydíjra

Verstappen, Albon, Bottas és szinte mindenki más csak pörgött-forgott a 2020-as Török Nagydíjon - közben Lewis Hamilton félperces előnnyel nyert a frissen aszfaltozott, iszonyatosan csúszó vizes aszfalton és bebiztosította hetedik világbajnoki címét. A dobogóra drámai körülmények között még Sergio Perez és Sebastian Vettel állhatott fel - minderről egy 18 perces összefoglaló nézhető meg ezen a linken, vagy a képre kattintva!

pf1_17

Hamilton: Senki sem szállít olyan gyorsan, mint én!

A hétszeres F1-es világbajnok most éppen teherautóba pattant, erről osztott meg három fotót a közösségi oldalán - mint írta, senki sem képes olyan gyors kiszállításra, mint ő.

 

Ütközet Mir és Miller között, Marquez újra a COTA királya – az austini MotoGP-futam legjobb pillanatai

Megérkezett a szokásos top 5-ös válogatás a MotoGP legutóbbi versenyéről, az Amerikai Nagydíjról, főszerepben többek között a ducatisokkal, a vb-címhez egyre közelebb kerülő Quartararóról és persze a győztes Marquezzel – a videó IDE vagy a képre kattintva nézhető:

austin-motogp-video

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!