DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 8. szerda

Holland Nagydíj: élesedő bajnoki csata a hölgyeknél, új győztes az F3-ban

Szombaton, a Formula-1-es időmérő után még két versenyt is láthattunk Zandvoortban.

A hölgyek idei hatodik versenyüket futották. A pole-pozícióból induló Emma Kimilainen a rajt után megtartotta a vezetést, mögötte a bajnoki címért küzdő Alice Powell és Jamie Chadwick haladt. A félórás verseny nyolcadik percében azonban Powell átvette a finntől a vezetést. Chadwick szinte azonnal követte őt, így a két bajnokaspiráns az élen folytathatta a küzdelmet. Chadwick versenytempója erős volt, de Powell közel két és fél másodperces előnyt épített ki, így végül őt intették le az első helyen, Kimilainen pedig komoly csata után megőrizte harmadik helyét. Chadwick előnye az összetettben már csak hét pont, két fordulóval a vége előtt. A W Series október végén, az Egyesült Államokban folytatódik.

Az utolsóként pályára hajtó Formula-3 mezőnye parádés versennyel zárta a napot. A pole-pozícióból Ido Cohen indult, de a második helyről startoló Clement Novalak a lámpák kialvása után azonnal meg is előzte őt, Frederik Vesti pedig átvette a harmadik helyet Olli Caldwelltől, aki ezután csapattársával, a bajnokságot vezető Dennis Haugerrel vívott óriási párharcot. Hamarosan azonban biztonsági autós fázis jegelte a küzdelmet, Lorenzo Colombo ugyanis a falba csúszott. Az újraindítás után négyes csata alakult ki az élen, a legjobb háromhoz csatlakozott Victor Martins is, aki végül a 16. körre mindhármukon átverekedte magát. Magabiztos vezetése még a második biztonsági autós fázis – melyet Amaury Cordeel kicsúszása idézett elő –  után sem ingott meg, így idei első győzelmét aratta a szériában, ráadásul csapata, az MP Motorsport hazai pályáján. Az F3 két bajnokaspiránsának viszont drámát hozott a futam, Hauger az utolsó előtti körben Cohen révén defektet kapott és a mezőny végére került, míg Jack Doohan a kavicságyba sodródott, így ő is a pontszerző helyeken kívül zárt. A sorozat magyar versenyzője, Tóth László idei legjobb eredményét elérve a 17. helyen ért célba.

Így néz ki az autogramvadászat az IndyCarban

Kifejezetten emberközelinek és szurkolóbarátnak tűnik az egész a Circuit of the Americason, Austinban.

 

Isten éltesse Alexander Albont

A Toro Rosso thai versenyzője a mai napon ünnepli 23. születésnapját. Ezúton szeretnénk minden jót kívánni neki!

 

Raikkönen először nyer - Palik László kommentálásával

A 2003-as Maláj Nagydíjon - pont ezen a napon - Kimi Raikkönen megszerezte élete első Formula-1-es sikerét, melyet azóta további 20 követett, így e tekintetben ő az F1 legeredményesebb finn pilótája. Nosztalgiázzunk együtt, Palik László hangjának kíséretében.

A Sanya ePrix összefoglalója

Érdemes megnézni, mert itt aztán volt minden: balesetek, safety car, piros zászló... Na de a szavak helyett beszéljen inkább a videó:

A MotoGP katari befutója a világ nyelvein

Fantasztikus versenyhez fantasztikus videó is dukál. A MotoGP Twitter-oldala összevágta a katari befutót, amelyet így a világ kommentátoraival élvezhetünk végig újból!

 

Próbáld ki magad F1-es versenyzőként az AFM AMTS-standján

Keressétek az A106 standot az AMTS-en, ahol megtalálhatjátok az Autósport és Formula Magazin pultját, és próbáljátok ki magatokat F1-es pilótaként a Simhouse szimulátorával. Emellett délután 3 órától találkozhattok Nagy Norbival is, és értékes ajándékokat nyerhettek, már egyetlen fotónak köszönhetően!

Egy Schumacher-feliratú F1-es Ferrari-replikát is találhattok a standunknál

Éljétek át, milyen lehet Formula-1-es pilótának lenni

Nagy bejelentést tett a Gender Racing Team az AMTS-en

"Csapatunk nagy bejelentéssel készült az AMTS-re, egy Forma 3-as versenyautóval is rajthoz fog állni az idei versenyszezonban" - áll a csapat Facebook-oldalán.

Fotók: Kollár Attila

Megint nevet fog váltani a Ferrari

A RaceFans-re hivatkozva több külföldi sajtóorgánum is arról ír, hogy visszatér a Mission Winnow felirat a Ferrari autóira a következő versenytől. Ausztráliában nagyon szigorúak a dohánytermékekre vonatkozó jogszabályok, így az olaszok inkább úgy döntöttek, hogy a szezonnyitóra nevet változtatnak, és eltűnt a Missin Winnow kampány az autókról is. Könnyen lehet, hogy az év során még szüksége lesz erre a lépésre a Ferrarinak, amennyiben újból egy olyan helyszínre érkezik a Formula-1, ahol nem nézik jó szemmel a cigaretta-reklámokat. Kérdés, az FIA meddig tűri ezt...

Kép forrása: DPPI

Keresd a Formula standját az AMTS-en és fotózkodj a Ferrari-replikával nyereményekért!

Az autózás és autósport szerelmesei március 22-24-én nem találhatnak jobb programot az AMTS-nél a Hungexpóban: ha pedig ott jártok, feltétlenül keressétek fel az Autósport és Formula Magazint az A106 standon. Kiadónk az idén 50 éves Michael Schumacher előtt tiszteleg, ebből az apropóból kiállítjuk a Ferrari F2004 replikáját, melynek eredetijével hetedik világbajnoki címét szerezte.

A Schumacher 50 évfordulóhoz kapcsolódik hétvégi játékunk. Készíts fotót az AFM standján az F1-es replikával, oszd meg Instagramon vagy Facebookon #FormulaAMTS2019 hashtaggel, és páros belépőt nyerhetsz a Magyar Nagydíjra! A @Formula.hu új Instagram-követői között Autósport és Formula ajándékcsomagot sorsolunk ki!

 

Ma 15 órakor Nagy Norbert dedikál a Formula standján az AMTS-en!

Március 23-án, szombaton 15 órakor Nagy Norbert, a WTCR dobogós helyezettje látogat el hozzánk az A106 standra. Ha valaki felkeres minket és fotót posztol Facebook- vagy Instagram-oldalára a #FormulaNagyNorbi hashtaggel, a következő héten AFM ajándékcsomagot nyerhet!

A Schumacher 50 évfordulóhoz kapcsolódik hétvégi játékunk. Készíts fotót az AFM standján az F1-es replikával, oszd meg Instagramon vagy Facebookon #FormulaAMTS2019 hashtaggel, és páros belépőt nyerhetsz a Magyar Nagydíjra! A @Formula.hu új Instagram-követői között Autósport és Formula ajándékcsomagot sorsolunk ki!

Vak rajongója már biztosan fel fogja ismerni Robert Kubicát

A lengyel egy találkozás alkalmával két legmarkánsabb fizikai tulajdonságával segített ebben a lánynak: megmutatta a ralibalesetben sérült jobb kezét, valamint... nos, a saját maga által is nagynak gondolt orrát.

 

Mindenre még Alonso sem mond igent - legalábbis elsőre

Fernando Alonso bevallotta, hogy valóban beszélt Zak Brownnal, a McLaren vezéréről arról, hogy esetleg rajthoz álljon a Bathurst 1000 névre hallgató kiemelt versenyen is, ám egyelőre úgy döntött, hogy inkáb mégsem tesz így. Mint mondta, nem zárja ki, hogy a későbbiekben itt is kipróbálja magát (Brownnak itt is van csapata...), de 2019-ben az Indy500 élvez nála prioritást. Érdekes, hogy Alonso nemet mondott a lehetőségre, hiszen már teljes szezont fut a WEC-ben, második Indy500-ára készül, tesztelt NASCAR-autót és tervben van, hogy a Toyota Dakar-gépét is kipróbálja - valamiért éppen a Supercars kategória nem vonzza annyira, hogy kapjon az alkalmon. Persze azt kiemelte, hogy később még bármi lehet...

kimoa_1

fotó: dppi

Így néz ki és szól az Audi 2019-es DTM-motorja

A szabályváltozásoknak megfelelően az Audi új, kétliteres V4-es turbómotort épített az aktuális idényre, amely 610 lóerő teljesítmény leadására képes – és még a májusi szezonnyitó előtt megmutatta működés közben:

Hangolódjunk Bahreinre: tavaly Vettel és a Ferrari volt a leggyorsabb

Tekintsünk vissza a következő F1-es futam helyszínének legutóbbi időmérőjére: 2018-ban Sebastian Vettel és a Ferrari diktálta a tempót Bahreinben. A pole-pozíciós kör megtekinthető a Youtube-on:

Holnap jön a Formula-E következő versenye - mutatjuk a programot

A kínai Sanya E-Prix menetrendje magyar idő szerint:

Szombat (március 23.) 

00:30 - 01:15 Első szabadedzés 

02:35 - 03:05 Második szabadedzés 

04:20 - 05:25 Időmérő edzés (Eurosport 1, élő)

08:00 Futam (Eurosport 1, élő)

 

fe2019

fotó: dppi

Leleplezte idei autóját a M1RA

Ma mutatta be a M1RA az idei Hyundai i20 TCR-jei festését - a stúdiókép mellett kollégánk az AMTS-en történt leleplezésről is küldött fotót. Hogy tetszik?

m1ra3

m1ra2m1ra_3

Elektromos SUV-t vásárolt Hamilton

A Mercedes közösségi médiás posztja szerint Lewis Hamilton Ausztráliában első köreit tette meg az új Mercedes-Benz EQC volánja mögött. „Meggyőzte őt? Máris rendelt egyet…” – árulta el a poszt, hogy a versenyző bejelentkezett egy példányért az elektromos típusból.

Tizenegyszer nyerte már meg a magyar autókrosszbajnokságot Ábrahám

A szakág itthoni salakpályáinak királya, Ábrahám Károly az AFM Motorsporthíradóban.

Ma délben Kiss Norbert dedikál a Formula standján az AMTS-en!

A látogatók több ismert magyar versenyzővel is találkozhatnak az AFM standján (A106) a hétvégi AMTS-en a Hungexpóban:

Március 22-én, pénteken 12 órakor Kiss Norbert kétszeres Európa-bajnok versenyző dedikál. Ha valaki felkeres minket és fotót posztol Facebook- vagy Instagram-oldalára a #FormulaKissNorbi hashtaggel, a következő héten AFM ajándékcsomagot nyerhet!

Március 23-án, szombaton 15 órakor Nagy Norbert, a WTCR dobogós helyezettje látogat el hozzánk. Ha valaki felkeres minket és fotót posztol Facebook- vagy Instagram-oldalára a #FormulaNagyNorbi hashtaggel, a következő héten AFM ajándékcsomagot nyerhet!

ERC: 10. helyen állnak Herczigék az első nap végén

Pénteken három gyorsaságit rendeztek az Azori-szigeteik Ralin, az Európa-bajnokság szezonnyitóján. Hercizg Norbert és Ferencz Ramón a Volkswagennel az egyik szakaszt hatodikként zárták, összesített eredményük azonban a 10. helyre elegendő.

Fél perccel előrébb a címvédő Alexej Lukjanuk és Pierre-Louis Lobuet találhatók az első két pozícióban.

Az állás a 3. gyorsasági után: