2024. szeptember 21. szombat

Off-road hírek

Nitró: F1-es szezonzáró ajándékba

Nem akármilyen ajándékot kapott Nitró (Nyitray Béla) egyik támogatójától, aki egy hatnapos F1-es túrával lepte meg őt az évek óta tartó sikeres együttműködés jutalmaként. A helyszín Abu Dhabi volt.

Szabó Krisztián és a világbajnokok

Lewis Hamilton, Jenson Button és Petter Solberg: mindhárman világbajnokok és mindhárman a legeslegjobbak közé tartoznak abban a sportágban, amit űznek. Ugyanez igaz Szabó Krisztiánra is.

A Miss Hungary döntőjében a versenyzőhölgy

Egy törékeny szépség, akiből a versenypályán előbújik az ördög – ő Szegfü Adrienn, a Fehérvár Szépe választás tavalyi, illetve a ralikrossz ob Suzuki Kupa kategóriájának előző két évi 3. helyezettje.

Bánkuti új Citroen DS3-ast épít 2016-ra

Bár még alig ért véget a 2014-es versenyszezon, semmi kétségünk ne legyen afelől, hogy a csapatok műhelyében már réges-régen megkezdődött a következő idényekre való felkészülés.

Gerencsér Dávid a Super1600-ban folytatja

Több testvérpárt is ismerünk a hazai ralikrosszból, de fiú-lány párost csak egyet. Gerencsér Kincső és Dávid 2012-ben együtt kezdtek a Junior Kupában, de idén már külön kategóriában indultak.

Luigi az Év Ralikrossz Versenyzője

Hétvégén tartotta az MNASZ az Off-Road szakág év végi díjkiosztó gálaestjét. Minden kategória dobogósai megkapták megérdemelt kupáikat, valamint megválasztották az "Év Versenyzőjét".

Marton Gergely és az FIA Young Driver Academy

Az MNASZ döntése értelmében az M-F Motorsport 16 éves ralikrossz versenyzője, Marton Gergely képviselte hazánkat az FIA Institute Young Driver Excellence Academy utánpótlásképző program selejtezőjén.

A sejk előtt bemutatóznak autókrosszozóink

Bár az F1-es szezonzáró Abu-Dhabi Nagydíjra november 21-23-án kerül sor, az Egyesült Arab Emirátusok benzingőzfertőzött rajongói december hónapban sem maradnak autósportélmény nélkül.

Vaskó: Egy lépéssel a kortársak előtt

A nagy feltalálók mindig megelőzik saját korukat. A BÁNKUTI MotorSport 12 éves tehetsége, Vaskó Dominik egy nap versenymérnök vagy feltaláló szeretne lenni. Ezt az álmát részben már most teljesítette.

Hét verseny, hét pole-pozíció

Góth Viktor a ralikrossz-ob 2014-es versenyévadában a Magyar Kupa bajnoki címéhez vezető úton a hét futam mindegyikén első rajthelyet szerzett, amelyekhez négy győzelmet is társított.

Nitró: Bajnoki ezüst autókrosszban!

Nyitray Béla – vagy, ahogy mindenki ismeri: Nitró – idén a ralikrossz ob mellett az autókrossz ob futamain is érdekelt volt, így október első hétvégéjén egy tripla nyirádi szezonzáró várt rá.

Varga nyert, Vaskó bajnok

Remekül zárult a 2014-es szezon a Bánkuti MotorSport számára. Varga Viktor nyert, majd dobogóra állt a Ralikrossz ob utolsó két fordulóján, míg Vaskó Dominik autókrosszban lett bajnok.