Motor

Vinales a pole-ban, más dimenzióban a Yamaha

Idén először szerzett rajtelsőséget a spanyol motoros, aki egy hete még utolsóként zárt. Vb-éllovas csapattársa a második, Bagnaia még az első sorban, míg Marquez bukott és kiesett a Q1-ben.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

A tét nélküli, de a versenytempók csiszolása szempontjából komoly jelentőséggel bíró negyedik szabadedzéssel folytatódott szombat délután a MotoGP-sek programja Assenben. A tréning ismét kettős Yamaha-vezetéssel zárult, ám ezúttal Fabio Quartararo volt a gyorsabb, ráadásul igencsak használt gumikon érte el a legjobb eredményét, ami biztató lehet a futamra nézve.

vinales-pole-yamaha-assen

Az FP4 után egyből következett az időmérő első etapja, amelyben a top 10-ből a korábbi három edzés alapján kiszoruló versenyzők igyekeztek megkaparintani a két továbbjutó helyet. Ez végül két ducatis versenyzőnek, a legvégén robbantó Johann Zarcónak, valamint a gyári márkatársnak, Francesco Bagnaiának sikerült. Iker Lecuona végzett mögöttük, megelőzve Jorge Martint és Lorenzo Savadorit. Marc Marquez viszont bukott a hajrában, így csupán a 20. helyre kvalifikálta magát, ami toronymagasan a legrosszabb időmérős eredménye a MotoGP-ben. A Franco Morbidellit helyettesítő Garrett Gerloff a sor végén.

A Q2-ben aztán már a legjobbak is pályára gurultak. Quartararo pedig rögtön odatette magát: már a második körében megdöntötte saját korábbi csúcsát, s elsőként ment 1:32 alá – ezzel pedig csaknem fél másodperccel vezetett yamahás kollégája, Vinales előtt.

A hajrában aztán visszafordult a kocka a hangvillások gyári párosa között: az első három edzést behúzó Vinales 1:31,814-re javította a pályarekordot, ezzel pedig idei első pole-ját szerezte a múlt heti futamon tök utolsóként végző spanyol! Quartararo 71 ezreddel maradt el tőle, míg az első sort Bagnaia tette teljessé a Ducatival, háromtizedes hátránnyal. Takaaki Nakagami némi meglepetésre a legjobb hondás a maga negyedik helyével, majd jött Zarco és a KTM-mel az utóbbi hetekben remeklő Miguel Oliveira. Alex Rins bukással együtt hetedik, majd jött Jack Miller, Aleix Espargaro, Joan Mir, Pol Espargaro és Valentino Rossi. A királykategória Holland TT-je vasárnap 14 órakor startol.