„Az első reakciód a b***k meg” – Horner
Christian Horner idézte fel a pillanatot, amikor megmondták neki: ettől a pillanattól kezdve nem vesz részt a Red Bull F1-es csapatának irányításában: az excsapatfőnöknek az volt az első reakciója a Red Bulltól való távozására, hogy ’b***k meg’. Minderről a Drive to Survive hamarosan érkező új évadában beszélt, a nyilatkozat itt olvasható.

Ugyanabban az epizódban arra a szálra is kitértek, hogy vajon a Verstappen családnak, mindenekelőtt a Hornert a személye körüli botrány kitörése óta keményen kritizáló Josnak, azaz a négyszeres világbajnok Max apjának lehetett-e a szerepe a kirúgásában: „Az apja sosem volt a legnagyobb rajongóm. Eléggé szókimondóan és őszintén beszélt rólam. De nem hiszem, hogy a Verstappenek bármilyen módon felelősek lettek volna ezért. Úgy vélem, ezt a döntést Oliver Mintzlaff hozta meg, Helmut pedig a pálya széléről adott neki tanácsot.”
De ha már DTS: Jack Doohan pedig arról beszélt, hogy halálos fenyegetéseket kapott a tavalyi F1-es Miami Nagydíj előtt. „Komoly halálos fenyegetéseket kaptam erre a nagydíjra, amelyben azt mondták, hogy meg fognak ölni, ha nem szállok ki az autóból. Hat vagy hét e-mailt kaptam, amelyben azt írták, hogy ha Miamiban is még az autóban fogok ülni, akkor levágják az összes végtagomat.”
Frissebb motort kaphatnak a Mercedes ügyfelei
Fejlesztett erőforrást kaphatnak a tesztekhez képest a Mercedes ügyfélcsapatai, amely előrelépést jelenthet nekik motorerő szempontjából: sajtóértesülések szerint a teszteken csak a gyári csapatuk használta a legfrissebb verziót, a három ügyfél egy már bizonyított specifikációval dolgozott.

„Mindig nyugtatni kell a kedélyeket” – Vasseur a Ferrariról
Hullámzó viszonyt ápol az olasz újságírókkal Fred Vasseur, a Ferrari F1-es csapatfőnöke – 2025-ben rengeteg támadást kapott a helyi sajtóból, de a francia szakember egyelőre tartja a helyét, aláírt egy új szerződést, és a csalódást keltő szezon után 2026-ra is megkapta a bizalmat.
„Azt mondták, nem fognak csalódást okozni” – Andretti
Mario Andretti elmondta: Graeme Lowdon, a Cadillac F1-es csapatvezetője megígérte neki, hogy nem fognak csalódást okozni. Az 1978-as világbajnok szerint tökéletes időben érkeznek meg a száguldó cirkuszba a szabályváltozások révén, de így sincsenek illúzióik.
Vélemény: Miért jutott ide az Aston Martin?
Min csúszott el a nagy projekt, miért vált rémálommá az Aston és a Honda közös álma 2026-ra? Gobodics Tamás véleménycikke a témában ide kattintva olvasható.
A kérdéskört, valamint a második bahreini teszthét tanulságait a Formula Podcast friss adásában is körbejártuk – a műsor itt hallgatható: