GP2/3

GP2: A Lotus fiatalja legyőzte a McLaren fiatalját

A dán Marco Sorensen, aki csak idén szezon közben csatlakozott a mezőnyhöz, az orosz versenyhétvége második futamán első GP2-es győzelmét szerezte meg Stoffel Vandoorne előtt.

Sorensen, aki az F1-es Lotus csapat juniorversenyzője, az idei szezont a WSR-ben kezdte meg, a brit hétvégétől kezdve azonban párhuzamosan a GP2 futamain is részt vesz az MP Motorsport színeiben, ahol a ciprusi Tio Ellinast váltotta. A dán pilóta 9. lett a tegnapi főversenyen, ami azt jelentette, hogy a mai sprintfutamon is erről a helyről kellett volna indulnia. Az előtte végző Julian Lealt azonban egy pozícióval hátrasorolták, mivel épp Sorensennel ütközött. Így a kolumbiai helyett a dán indulhatott a mai versenyen a rajtrács éléről.

A startnál is megőrizte az elsőséget, közben Stoffel Vandoorne a negyedik rajthelyről feljött a második pozícióba, a pálya 3-as kanyarját azonban levágta, ezért visszaadott egy helyezést Sergio Canamasasnak. A spanyol versenyzőt erőből nem tudta újra lehagyni, csak akkor kaparintotta meg másodszor is a második helyet, amikor Canamasas kiesett.

Ezután viszont az első hely is felcsillant a McLaren pártfogoltja számára, Raffaele Marciello defektje után beküldték a biztonsági autót, ami az utolsó két körre állt ki. Sorensen viszont ekkor is érinthetetlen maradt, megérdemelten szerezte első GP2-es futamgyőzelmét. A harmadik helyen Felipe Nasr ért be, aki Vandoorne-nal ellentétben ki tudta használni a biztonsági autó nyújtotta lehetőséget, az újraindításnál taszította le a dobogóról Mitch Evanst.

Nasr a 17. helyről verekedte fel magát a dobogóra, hasonlóan meggyőző felzárkózást produkált Stefano Coletti, aki a 25. rajtkockából lett nyolcadik. Jolyon Palmer, aki tegnapi győzelmével megszerezte a bajnoki címet, a rajt után forgott meg, a mezőny legvégére esett vissza, innen zárkózott fel a 10. pozícióba. Érdemes még megemlíteni Kimiya Satót, az AutoGP bajnoka első GP2-es pontjait érte el 7. helyével.

1. M. Sørensen MP Motorsport 40:19.905