GP2/3

Jolyon Palmer nyert és bajnok lett a GP2 főversenyén

A GP2 pontversenyét az egész szezon során vezető Jolyon Palmer a Szocsiban rendezett főverseny megnyerésével elegendő előnyre tett szert ahhoz, hogy három futammal a szezon vége előtt bebiztosítsa bajnoki címét.

kgjvhbj

A rajtnál Stoffel Vandoorne és Arthur Pic sem tudott elég jól elrugaszkodni az első sorból, így Takuya Izawa vette át a vezetést, ám a belga meg tudta előzni a csapattársát a 2-es kanyarban, ezzel visszavéve az első helyet, a japán pedig hamarosan vissza is esett a mezőnyben.

A 8. körben nagyot változott a verseny képe, amikor Stefano Coletti autója megállt a pályán, ezzel előhívva a biztonsági autót. Vandoorne ekkor már éppen elhaladt a bokszbejárat előtt, a többiek viszont azonnal be tudtak hajtani kerékcserére, ezzel pedig a McLaren tehetsége nagy hátrányba került.

Vandoorne a következő körben sem hajtott a bokszba, ehelyett a biztonsági autó kiállása után igyekezett kellő előnyt kiautózni a riválisaival szemben - végül egy rendkívül hosszúnak számító 24 körös etap után állt ki, a 7. helyre tért vissza és végül ötödikként tudott célba érni.

Miután ő eltűnt az élről, Palmer vette át a helyét, aki 1,2 másodperces előnnyel nyert az őt üldöző Mitch Evans előtt, az így szerzett 25 pontja pedig elég volt a bajnoki cím bebiztosításához, mivel riválisa, Felipe Nasr csak a 18. helyen végzett, miután két bokszáthajtásos büntetést is kapott.

A harmadik helyre a Ferrari tehetségnevelő programjához tartozó Raffaele Marciello érkezezett meg, aki barátjának, a súlyos fejsérüléssel kórházban fekvő Jules Bianchinak ajánlotta a dobogóját.