Formula-E

Wehrleiné a pole Mexikóvárosban

A Formula-E újonca, Pascal Wehrlein szerezte meg a pole-pozíciót a Mexikóváros ePrix-n, a Formula-E negyedik versenyhétvégéjén. Felipe Massa harmadik, Sam Bird csak huszonkettedik lett.

Sam Bird még az első kvalifikációs csoportban hajtott a pályára, de amint elhagyta a bokszutcát, egy mechanikai probléma ütötte fel a fejét, így a stadion szekcióban félre is kellett, hogy húzódjon az Envision Virgin Racing versenyzője, aki a versenyt emiatt csak a 22. pozícióból várhatja.

Wehrlein a super-pole-ban 59,347 másodperces kört futott, amivel meg is kaparintotta az első rajtkockát. A német az utolsó szektorban autózott óriásit, és 0,306 másodperccel előzte meg végül az audis Lucas di Grassit. Az ex F1-es Felipe Massa pedig a harmadik helyet szerezte meg, azok után, hogy az első szabadedzésen az utolsó helyen zárt.

Wehrlein első pole-ját szerezte az FE-ben

A két BMW-s közül csak Antonio Felix da Costa jutott be a super-pole-ba, ahol az ötödik helyet szerezte meg, csapattársa, Alexander Sims pedig 4 ezred híján nem került be a legjobb hat közé, így a hetedik helyről várhatja majd a piros lámpák kialvását. A futam 23:00-kor kezdődik.