Kevés hölgyversenyző futott be annyira változatos karriert, mint a hosszú pályáfutása során többek között formulaautókkal, kamionnal, a Dakaron és NASCAR-autókkal is versenyző, a DTM-ben futamot is nyerő Ellen Lohr. A német versenyző jelenleg is az autósport ütőerén tartja kezét, s egy interjúban saját karrierje mellett a versenyzőnők aktuális helyzetéről és lehetőségeiről beszélt – természetesen mindenekelőtt az F1 Academy második szezonja apropóján.
„Remélem, tisztában vannak azzal, hogy mit kapnak” – mondta a saját korában rendelkezésre álló jóval szűkebb lehetőségekre utalva. „És remélem, azzal is tisztában vannak, hogy az nem lehet a történet vége, hogy részt egy vesznek fejlesztési programban. Többet kell követelniük.”
Lohr emellett kritikával illette azokat a versenyzőnőket, akik nem érdemi alapon jutottak lehetőségekhez: „Sok tehetségtelen nőnek adódott lehetősége szponzorpénzhez jutni, mert tévés műsorvezetők voltak vagy valami hasonló. És ezt én igazán károsnak éreztem, mert talán látszott némi szeretet a motorsport iránt, de nem volt igazi szenvedély, nem volt meg a tehetségük, hogy továbblépjenek.”
Szerinte azonban az igazi fejlődés kulcsa nem abban rejlik, hogy valaki egy külön női értékelést, vagy női bajnokságot megnyer, hanem ha valaki egy teljes mezőnyben is megállja a helyét, ezért méltatta külön Sophia Flörscht, aki nem indul a kizárólag nőknek szóló sorozatokban, és nem is vállalt el egy jól fizető GT-s állást – s annak idején ő maga sem volt elfogadni a legjobb versenyzőnek járó díjakat.
Lohr a három szezont megélt W Seriesnek kimondottan ellene volt, s a széria végül igazi katasztrófa lett, ahol „a közösségimédia-tevékenységek végül fontosabbak lettek, mint maga a versenyzés a pályán.” Az F1 Academy ennél valamivel jobb, hiszen szorosan kötődik a királykategóriához, de végső soron ez még mindig nem az, amire hosszú távon szükség lenne:
„Milyen tapasztalatot szereznek, ha egymás ellen versenyeznek?” – tette fel a kérdést. „Nem lehetünk biztosak abban, hogy a megfelelő szinten vannak-e vagy sem. Ez az F1 meg összeteszi a kezét, és azt mondja, hogy szép munka, most már nem kell ezen gondolkodnunk, mert marketing szempontból teszünk valamit a nőkért.”
„Ezeknek a lányoknak tényleg meg kellene próbálniuk bejutni az F3-ba, és ott harcolni, megmutatni a tehetségüket, és azt, hogy képesek-e többre” – hangsúlyozta Lohr, aláhúzva, hogy aki az F1-ben akar versenyezni, annak nem az F1 Academyben kell eredményesnek bizonyulnia, hanem koedukált mezőnyben.
Az F1 Academy pozitívumát mindenesetre azért ő maga is látja: „Ráirányította a figyelmet arra, hogy a nők nincsenek eléggé képviselve, és sok lánynak adott motivációt. Nemsokára megtörténhet, hogy egy nőt látunk majd az F1-ben, s bár ehhez még mindig kell némi idő, soha nem volt még ilyen pozitív a helyzet, mint most.”