2024. április 26. péntek
F2/F3

Hármas csatát nyert a Renault-nevelt Aitken

A szintén a Renault F1-es juniorprogramjába tartozó korábbi kollégája, Anthoine Hubert emlékére nyerte meg a brit Jack Aitken a Formula-2 monzai sprintversenyét, miután két honfitársa támadásait is visszaverte.

ED8Ldu5XUAIksAX

Aitken megőrizte a vezetést a fordított rajtrácsos pole-ból, a nyomában loholt azonban Jordan King, aki a 7. körben sikeres előzést hajtott végre ellene az 1-es kanyarban. Egy virtuális biztonsági szakaszt követően azonban Aitken visszavette a pozícióját, majd egy körrel később a páros ismét összecsapott, ám King nem tudta kihasználni riválisa elrontott sikánvételét. Ehelyett ő hibázott, így Callum Ilott utat talált mellette, átvéve a második helyet.

Az utolsó körben forrósodott fel ismét a hangulat, amikor Ilott támadást indított az első helyért is Aitken ellen, ám blokkolta a kerekeit, a fűre csúszott, megpördült, a falhoz is hozzáért, és végül defekttel csak a 12. helyen bicegett be a célba.

Aitken így az utolsó kanyarokban már kényelmes előnnyel száguldhatott el a kockás zászlóig, mögötte Kinggel, a harmadik hely pedig ezúttal is Nyck de Vriesé lett, aki így újabb lépést tett a bajnoki cím felé, hiszen legközelebbi üldözője, Nicholas Latifi csak 10. lett, így nullázott a monzai hétvégén.

Harmadikként egyébként a szombati győztes, Nobuharu Matsushita ért el a célig, ám öt másodperces büntetést kapott a VSC-szabály megsértése miatt. Ezáltal két pozíciót vesztett, így került a nap felzárkózója, a 17. helyről startoló Guanyu Zhou a 4. pozícióba a végelszámolásnál.

A dobogós ceremónia hangulatát ismét a Hubert-re való megemlékezés adta meg, a szombati himnuszjátszás után ezúttal a francia zászlót feszítette ki az első három helyezett.