2024. szeptember 20. péntek

F1 hírek

„Azt hittem, meglesznek a Mercedesek”

Oscar Piastri úgy gondolta, képes lehet elkapni a Mercedeseket a Belga Nagydíj végéhez közeledve, végül azonban mindössze a harmadik helyen intette le a kockás zászló a mclarenest.

Hamilton: George remekül kezelte a gumikat

Nem sokkal csúszott le idei második győzelméről a hétszeres világbajnok, ám csapattársa taktikája előnyösebbnek bizonyult – Hamilton reméli, a Mercedes teljesítménye a szünet után is fenntartható.

A Belga Nagydíj frissített végeredménye

Russell kizárása után Hamilton győzött, Piastri a második, Leclerc a dobogón, Verstappen Norris előtt zárt.

Russell ért célba elsőként a Belga Nagydíjon

Csodával határos módon végigcsinálta a 44 körös futamot egyetlen kiállással George Russell – fél másodperccel csapattársa előtt ért be a célvonalba, a harmadik Piastri is lőtávolon belül volt a leintésnél.

Elszomorítja az Alpine döntése a riválisokat

Sajnálják az F1-es istállók csapatfőnökei, hogy az Alpine úgy döntött, 2026-tól ügyfélcsapatként folytatják a száguldó cirkuszban – viszont a döntés szerintük nem függ össze az új szabályokkal.

„Most nem vagyok olyan magabiztos”

A gumistratégia lesz a döntő faktor Max Verstappen szerint a mai Belga Nagydíjon. A Red Bull-versenyző az elmúlt évekkel ellentétben most nehéz futamra számít a 11. helyről indulva.

F1-es Belga Nagydíj – A rajtrács

A McLarenek a második-harmadik sorból, Max Verstappen a 11. helyről vághat neki a futamnak: íme a Belga Nagydíj rajtrácsa.

Leclerc-pole és újabb Sainz-ajánlat

Két pusmorgás a paddockból, Leclerc-pole a pályáról, de mindenki a McLarent tartja a 2024-es F1-es Belga Nagydíj fő esélyesének.

„Nehéz lesz lépést tartani a McLarennel”

A spanyol szerint versenytempóban a McLaren a legerősebb, így mögülük indulva nem lesz egyszerű dolga – az időmérőn pedig az utolsó szett átmeneti nem működött az autóján.

A McLaren a győzelemre hajt holnap Spában

Nem akarta feláldozni vasárnapi esélyeit egy jó időmérőért a McLaren, így a 4-5. hely ellenére is esélyük lehet az F1-es Belga Nagydíj megnyerésére!

Hamilton tart a Red Bulloktól

A hétszeres világbajnok szerint az első sorban is végezhetett volna, ha szerencsésebbek az átmeneti esőgumival – így viszont keményen meg kell küzdenie a dobogós helyezés megtartásáért.

Norris az ötödik hely ellenére is elégedett

Az alacsony leszorítóerő miatt hátrányban voltak ma, de ez holnap kifizetődhet – Norris örül, hogy csapattársát az utolsó körön meg tudta előzni a spái F1-es időmérőn.