Oliver Bearmant továbbra is foglalkoztatja az austini incidens ügye, amely során Yuki Tsunoda védekezése miatt a füvön találta magát, és megpördült. Bár a fiatal brit végül pontot szerzett, az esetet nem hagyja annyiban. Szerinte Tsunoda mozdulata veszélyes és sportszerűtlen, ezért elképzelhető, hogy az FIA versenyzői eligazításán is felveti a kérdést Mexikóban.
Az USA Nagydíjon Bearman megpróbálta megelőzni Tsunoda Red Bullját a 15–16-os kanyarban, ám a japán pilóta (Bearman szerint későn) zárta az ívet, aminek következtében a brit a fűre sodródott, majd megpördült. Bár sikerült folytatnia a versenyt és végül kilencedikként célba érni, Bearman dühösen reagált az eset után.

„Amit csinált, az elég veszélyes volt, ellentétes azzal, ahogyan versenyeznünk kellene, és rossz példát mutat azoknak a gyerekeknek, akik gokartozva nőnek fel” – fakadt ki a Haas pilótája a futam után.
Egy héttel később, Mexikóban Bearman nem enyhített a véleményén: „Igen, ugyanúgy látom most is, persze közvetlenül a futam után tele voltam adrenalinnal. Mindenesetre ez egy olyan kanyar, ahol ilyen veszélyes mozdulatokat meg lehet tenni anélkül, hogy nyilvánvaló lenne. Sokan nem látják azt, amit mi láttunk” – mondta a sajtó, többek között a Formula.hu jelenlétében.

Arra a kérdésre, hogy felveti-e az esetet a péntek esti versenyzői eligazításon, a brit versenyző így felelt: „Talán, talán. Ez a kanyar balra fordul, így könnyű azt mondani, hogy csak a csúcspontot célozta, de ha megnézzük a többi körét, ez nem így volt.”
„A legfontosabb, hogy a mozdulata reakció volt, és ezért aggasztó, ami történt. Ahogy azért is, mert nagyon korán fékezett. Na, ez az, ami miatt veszélyessé válik a helyzet.”