DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. május 19. szerda

USANagydíj

Sajtó: Eldőlt, nem megy idén Amerikába az F1

Nem lesz idén amerikai nagydíja a Formula-1-nek, és a Távol-Kelet is kérdéses. Az Autosport szaklap szerint jó eséllyel kizárólag európai és közel-keleti pályákon versenyez 2020-ban az F1.

F1-Archív: Webbert frusztrálja Schumacher

A háborgás napja volt június 19. ebben az évezredben az F1-es hírek alapján: Hamilton a rádiós tilalom, Coulthard a felvezető körös szabály miatt zsörtölődött, ellenérzéseket váltott ki a szuperlicensz és a hatautós USA Nagydíj.

Verstappen felidézte legkínosabb F1-es pillanatát

A holland úgy állt ki a bokszba kerékcserére a 2016-os USA Nagydíjon, hogy a mérnöke egyáltalán nem kérte erre – ehhez képest így is gyors volt a kiállása, viszont utána hamar megadta magát az autója.

A dolgozókon spórol a COTA

Az F1-es futamot szerintük nem befolyásolja semmi, de most olyan jelentős bevételtől esnek el, hogy megváltak jó néhány emberüktől, másokat pedig csökkentett munkaidőben foglalkoztatnak.

Nagy gyengeségére fog fókuszálni a McLaren

Az istálló több futama is a bokszutcában úszott el. Nem a személyzettel, hanem a felszereléssel van a gond: Andreas Seidl kiadta az ukázt, fel kell zárkózni a területen a topcsapatokra, akkor is, ha 2021-ben tényleg egységesítés lesz.

Kiderült: Nem Hamilton hibázott az austini időmérőn

Az USA Nagydíj szombatján a világbajnok és csapata is arról beszélt, a Q3-as ötödik helyért a versenyző okolható. A Mercedes most elárulta, igazából egy elállítódott kapcsoló számlájára írható a lassú tempó.

Kukába mehetnek a 2020-ra fejlesztett gumik

Az austini szabadedzéseken elégtelenre vizsgáztak a jövő évi abroncsok. A Racing Point csapatfőnöke tényként kezeli, hogy az új konstrukciót elvetik, és jövőre marad a 2019-es gumi.

Visszahozhatja az F1-et Indianapolis új tulajdonosa

Az ikonikus amerikai csapatfőnök, Roger Penske megvásárolta az IndyCart és indianapolisi pályát. Lehetséges versenyek között a Formula-1-et is megemlítette.

Norris: Egy kanyar még kellett volna…

A McLaren pilótája végigküzdötte az USA Nagydíjat Daniel Ricciardóval, akit saját bevallása szerint az utolsó métereken majdnem meg is előzött. Ez nem jött össze, de a 7. helynek is örül.

Ricciardo kissé ideges volt a futam vége felé

Az egykiállásos taktikából kifolyólag Norris megszorongatta a végén, de teljesült a Renault-pilóta célja: a hatodik helyen legyőzte mindkét McLarent. Hülkenberg további pontokat szerzett a francia konstruktőrnek.

Verstappen: Hamiltont a sárga zászló mentette meg

Max Verstappen az utolsó körökben majdnem elkapta Lewis Hamiltont, de a hosszú egyenes végi sárga jelzés miatt nem előzhetett. Ráadásul a Red Bull padlólemezén is jókora sérülés volt.

Felháborodva reagál a Ferrari a csalásvádra

Binotto csalódott, Leclerc viccnek nevezi a riválisok, főként Verstappen megjegyzéseit. A csapatfőnök azzal érvel, az időmérőn közel voltak a pole-hoz, a futamon a tapadással voltak gondok – miről beszélnek a gyanakodók?