Amíg a Nemzetközi Automobil Szövetség hat évvel ezelőtt leköszönő elnökének hivatali idejét több botrány is kísérte (és itt most tekintsünk el a renoméját megtépázó, 2008-as bulvárhistóriától), addig utódja, Jean Todt sokkal csendesebben végzi a munkáját. Bernie Ecclestone pont a Mosley féle, ellentmondást nem tűrő attitűdöt hiányolja a franciából, és inkább olyan Forma-1-et szeretne, ahol ő diktál, és a csapatoknak csak nagyon kevés beleszólása lenne a szabályok alakulásába.
„Nem akarok csak úgy elsétálni valahonnan, amelynek évekig a részese voltam” - idézte az októberben már 85. születésapját ünneplő üzletembert a New York Times. „Ebben a pillanatban a részvényesekkel együtt semmilyen problémánk sincsen, a dolgok többé-kevésbé úgy haladnak, mintha ez az én cégem lenne.” Ecclestone sokkal inkább együtt tudott működni régi harcostársával, Max Mosley-val, mint a simulékonyabb Jean Todt-tal - a brit szerint alapjaiban kellene megváltoztatni a szabályokat, az FIA elnöke azonban inkább a tartózkodás híve.
„Ha Jean is egyetértene velem, azt mondhatnánk: ’Ezek a szabályok, feledkezzünk meg a csapatokról, feledkezzünk meg mindenkiről. Ha valaki részt akar venni a bajnokságban, akkor ezt kell elfogadnia.’ De Jean nem akar csalódást okozni, ő azt akarja, hogy mindenki boldog legyen, és hogy mindenki egyetértsen mindenkivel.” Ecclestone nem örül neki, hogy a Mosley-féle diktatúrát a Todt-féle demokrácia váltotta fel. „Megengedtük, hogy így történjen, de ennek soha nem lett volna szabad bekövetkeznie. Semmi baj nincs Todttal, aki nem zavarja meg a Forma-1 működését, nem okoz galibát, de sajnálom, hogy elveszítettük Maxet” - tette hozzá.