DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 15. péntek
F1

A Red Bull szenvedni fog az Orosz Nagydíjon?

Nem szerepeltek jól a Red Bull pilótái az első F1-es Orosz Nagydíj pénteki szabadedzésein, ráadásul Daniel Ricciardo alatt az autó nyolc perccel a második gyakorlás leintése előtt motorprobléma miatt meg is állt.

"Az, hogy visszaülünk az autóba segít nekünk feledni a történteket?" - tette fel a kérdést Vettel. "Igen is és nem is. Segít abban, hogy másra gondolj és a napi munkára koncentrálj - a lehető legjobb beállításokat keresd, összehasonlítsd az abroncsokat és tanuld az új pályát. Másrészt csak néhány nap telt el, így egészen frissek a tapasztalatok és nehéz a helyzet. Úgy tűnik, szenvedni fogunk itt; a pálya nagyszerű, de talán nem nekünk építették."

 




"A Japánban történtek után próbálsz mindent a lehető legjobban csinálni" - közölte Daniel Ricciardo, szintén a Jules Bianchit ért súlyos balesetre hivatkozva. "Hazudnék, ha azt mondanám, hogy más dolgok nem voltak a fejemben, de 100 százalékosan a vezetésre próbálsz koncentrálni, ez a legjobb módja a munkának és a gondolatok kiűzésének. Ez a legjobb módja, de trükkös volt, és nem annyira könnyű, mint vártam. Ez volt az utolsó péntekünk ezzel a motorral, szóval nem aggasztó, hogy az edzés végén leállt. Kipróbáltunk néhány beállítást, nem vagyunk túl gyorsak, az egyenesek hosszúak és kissé szenvedünk."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: