Zolder

Újabb harmadik helyet szerzett Zolderben Kiss Norbert

Ahogyan szombaton, úgy vasárnap is dobogóra állhatott a kamion-Eb belgiumi fordulóján Kiss Norbert. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője újabb harmadik helye mellé ráadásul egy negyedik helyezést is begyűjtött a második napon Zolderben.

A DTM sorozat visszatért Zolderbe

A DTM mezőnye visszatért a belgiumi Zolder pályájára, Nico Müller pedig egy harmadik hellyel gazdagodott a hétvégén. A negyedik, ötödik és hatodik helyen szintén az Audi pilótái zártak. A biztonsági autós szakasz pedig igencsak felborította a szombati verseny eredményét.

DTM: Biztos Rast-győzelem a biztonsági autó után

A 19 éves Sheldon van der Linde sokáig vezette a futamot, végül azonban az utolsó körös csatában a dobogót is elveszítette Belgiumban. Wittmann felelt a safety carért, Dennis pedig hatodik helyet szerzett az Aston Martinnak.

Philipp Eng először nyert a DTM-ben

Philipp Eng megszerezte élete első győzelmét a DTM-ben, miután a zolderi versenyen – a safety carnak is köszönhetően – a hetedik helyről indulva ért elsőként a célba.

Villeneuve édesapja halálának helyszínén versenyez

Jacques Villeneuve már évekkel ezelőtt visszavonult, idén azonban két különböző sorozatban is részt vállal. Az 1997-es világbajnok azon a pályán is versenyezni fog, ahol édesapja életét vesztette.

Nem szerepel a Hungaroring a DTM 2019-es naptárában

A szezonzáró előtt a német túraautós széria kiadta jövő évi menetrendjét két új pályával. Egyben arra is fény derült, hogy az új női bajnokság, a W Series a DTM kísérője lesz.

Zolderba érkezett a kamion Európa-bajnokság

Egyre kiélezettebb a csata az FIA ETRC kamion versenyzői között, akik a hétvégén Belgiumba, Zolderba látogatnak.

Ezüstéremmel kezdett a GT4 Eb magyar versenyzője

Mór Csaba és olasz versenyzőtársa Patrick Zamparini a hétvégén a belgiumi Zolderben álltak rajthoz a GT4 Európa Bajnokság első fordulóján.

Vasárnap is értékes pontokat szerzett Kiss Norbi Zolderben

Lehet, hogy a katarzissal felérő szombati nap estéje kissé megviselhette a német legénységet, a magyar pilótával, mert ezúttal az időmérőn a megszokotthoz képest kevésbé ment jól a Mercedes.

Kiss Norbi parádézott Zolderben

Pénteken borongós-esős idő fogadta a kamion Európa-bajnokság mezőnyét. Szombatra azonban kivirradt, sőt felvirradt a Tankpool24 Racing Team történetének eddigi legsikeresebb napja.

Györfi Alen újabb bravúrra készül Zolderben

A hétvégén a belgiumi Zolderben folytatódik a német nemzeti bajnokság, az IDM, ahol ezúttal Györfi Alen képviseli a 220 Volt H-Moto Team csapatát. A korábbi Európa-bajnok eddig fantasztikus szezont produkál, hiszen a szezonnyitó nürburgringi versenyen dobogóra állhatott pályafutása első Supersport futamán, majd duplázni tudott az Alpok-Adria sorozat poznani versenyhétvégéjén. Györfi Alen abban bízik, a jó sorozata Zolderben sem fog megszakadni.

Elhunyt Frank Williams első versenyzője

67 éves korában, tegnap elhunyt Patrick Neve, akinek ugyan magasra ívelő karriert jósoltak annak idején a szakemberek, de sosem tudott kiteljesedni és pályafutása is meglehetősen rövidre sikeredett.