2024. május 19. vasárnap

Valencia

Lorenzo a leggyorsabb pénteken, Marquez bukott

A legutóbbi két valenciai futamot megnyerő spanyol érte el a legjobb köridőt a szezonzáró hétvége második edzésén, megelőzve Dani Pedrosát és vb-címért harcoló ducatis társát, Andrea Doviziosót, míg az éllovas repsolos begyűjtötte idei 26. bukását is.

Meglepő trió az élen, Dovizioso Marquez előtt

Váratlan nevek tűntek fel az első helyeken a valenciai idényzáró nyitó edzésén: a leggyorsabbnak a suzukis Andrea Iannone bizonyult a fináléban bukó Jack Miller és a KTM-es Pol Espargaro előtt, miközben a vb-aspiránsok a negyedik-ötödik helyeken zártak.

Kubica korlátozás nélkül tud F1-es autót vezetni

Robert Kubica visszatérése egyre inkább körvonalazódik. A lengyel pilótát már egyáltalán nem korlátozza a karja a vezetésben, a fizikai állapota pedig a 2008-asnál is jobb.

Kubica gyorsabb volt, mint Szirotkin?

A hét elején nagy szenzációt keltett, amikor Robert Kubica privát teszten, közel hat és fél év után újra F1-es autót vezetett. Az újabb hírek szerint a köridők nagyon versenyképesek voltak.

A Renault elmondta, mit terveznek Kubicával

A gárda egykori pilótája nagyon meggyőzte a helyszínen tartózkodókat - több mint hat év telt el azóta, hogy utoljára F1-es autót vezetett, ehhez képest nagyon gyorsan fel tudott pörögni.

Kubica egy éve készült a tesztjére

A lengyel versenyző több mint hat év után ült ismét F1-es autóba kedden, Valenciában, ahol a Lotus 2012-es autóját. az E20-ast vezette 115 körön keresztül - elmondása szerint vegyes érzései vannak a teszt után.

Kubica Raikkönen F1-es autóját tesztelheti!

A lengyel versenyző több mint hat éve nem vezetett Forma-1-es gépet, nemrég azonban újrakezdte a formulaautós gyakorlásokat - kedden ismét F1-es lehetőséghez jut majd.

Kovács Zsombor dobogón Valenciában!

Remekül sikerült Kovács Zsombor bemutatkozása a felnőttek között a Rotax Max Senior mezőnyben, hiszen a Winter Cup 2017 valenciai megmérettetetéseén az ifjú versenyző végül a dobogóra állt a 3. helyen.

Lorenzo magabiztos győzelemmel búcsúzott a Yamahától

A pole-ból induló spanyol olyan stílusban zárta karrierjét a japánoknál, ahogy azt a legjobb napjain megszokhattuk tőle: a mezőnytől jelentősen ellógva, nagy fölénnyel nyerte a valenciai idényzárót. A második helyen a világbajnok Marc Marquez ért célba, a dobogó alsó fokára pedig a Ducatitól távozó Andrea Iannone állhatott fel.

Lorenzo óriási pályacsúccsal a pole-ban

Csak Marc Marquez tudta valamelyest tartani a lépést az utolsó yamahás versenyére készülő honfitársával, ám annak utolsó körével ő sem tudott mit kezdeni, így a spanyol ismét utolérte őt a rajtelsőségek örökranglistáján. Az első sort Valentino Rossi teszi teljessé a vasárnapi évadzárón, míg a KTM először mozdult el az utolsó helyről.

Marquez ugrott az élre, Rossi csak a 9.

Jorge Lorenzo pénteki elsőségei után ezúttal a világbajnok ragadta magához az irányítást, így ő zárta a legjobb eredménnyel a MotoGP szombat délelőtti gyakorlását, megelőzve Maverick Vinalest és a tegnapi idején javítani nem tudó yamahást. Valentino Rossi épp csak kiharcolta az automatikus Q2-be jutást.

Lorenzo péntek délután sem talált legyőzőre

Az utolsó yamahás versenyére készülő spanyol motoros érte el a legjobb köridőt a MotoGP spanyolországi fináléjának második gyakorlásán, megelőzve a világbajnok Marc Marquezt és a helyére érkező Maverick Vinalest. Valentino Rossi csak a nyolcadik; egyelőre jelentős a debütáló KTM lemaradása.