ToyotaGazooRacing

Elképesztő siker: A Toyota megnyerte a Rali-világbajnokságot

A tavaly a WRC mezőnyébe 17 év kihagyás után visszatérő TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapata a visszatérést követő második évben stílusosan nyerte a rali világbajnokság konstruktőri versenyét, hiszen az Ausztráliában megrendezett utolsó fordulót Jari-Matti Latvala győzelemmel zárta. Esapekka Lappi negyedik helyen végzett, hozzásegítve ezzel a Toyota csapatát a történelmi sikerhez, ami egyben a negyedik világbajnoki cím a Toyota számára a WRC-sorozatban, és értelemszerűen az első 1999 óta.

Első helyről várja a hétvégi vb-döntőt a Toyota

Az embert és gépet egyaránt próbára tevő Spanyol Rali után, az idény utolsó fordulója, az Ausztrál Rali előtt a TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapata áll az első helyen a WRC csapatbajnokságában.

Dupla dobogóval növelte előnyét a Toyota WRC

Sokáig az újabb Toyota mesterhármas is esélyesnek tűnt, végül a Brit Ralin megszerzett két dobogós helyezésével a visszatérését követő második idényben, két versennyel az idei Rali-vb vége előtt első helyen álló TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapata tovább növelte előnyét az autógyártók világbajnoki mezőnyében. Ez volt sorozatban a negyedik verseny, ahol két Toyota Yaris WRC is dobogós helyen végzett. Jari-Matti Latvala izgalmas küzdelemben végül második lett a rali utolsó napján, míg Esapekka Lappi a harmadik helyet szerezte meg.

Török Rali: újabb kettős győzelem a Toyotának

Az embert és gépet próbáló Török Rali után, három futammal az idei évad vége előtt a Toyota átvette az első helyet a rali világbajnokság konstruktőri versenyében, a TOYOTA GAZOO Racing idén legeredményesebb pilótája, Ott Tanak pedig a második helyen áll a pilóták versenyében, Ott Tanaknak és Jari-Matti Latvalának köszönhetően ugyanis a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team szerezte meg az első és a második helyet is a Török Ralin. Jóllehet a Finn Rali és a Német Rali után sorozatban ez a csapat harmadik dupla dobogója és Tanak harmadik első helye, ez az első, hogy a dobogó két legfelső fokára állhatott fel a csapat.

A Toyota alkalmazottjai indulnak a Nürburgringen

A TOYOTA GAZOO Racing egy Lexus LC-t vezető, Toyota alkalmazottakból álló csapattal áll rajthoz az idei Nürburgring 24 órás Hosszútávú Versenyen, amit ezen a hétvégén május 10. és 13. között rendeznek Németországban. A Nürburgring 24 órás Hosszútávú Verseny híresen kemény futam: az autók 24 órán köröznek a 25 km hosszú, 300 méteres szintkülönbségű és mintegy 200 kanyarral tarkított pályán, amelyet a hozzáértők a Zöld Pokolként is emlegetnek A TOYOTA GAZOO Racing 2007 óta vesz részt ezen a futamon, amely hozzájárul autói és pilótái tökéletesítéséhez.

WEC: Alonso felkészült a szezonnyitóra

A TOYOTA GAZOO Racing csapatának hibrid elektromos versenygépei ezen a hétvégén nyitják meg a FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) 2018-2019-es évadát a Belgiumban megrendezett Total Spa-Francorchamps 6 órás futamon. Fernando Alonso ezen a WEC-futamon debütál: ő vezeti majd a 8. rajtszámú TS050 HYBRID versenyautót a tavalyi Spa-győztes Sébastien Buemivel és Kazuki Nakajimával együtt. Mike Conway, Kamui Kobayashi és José María López idén is együtt versenyeznek a 7. rajtszámú gép legénységeként.

Tanak második helyen végzett Korzikán

Ott Tanak remek teljesítménnyel másodszor végzett dobogós helyen ebben az idényben a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team színeiben a rali világbajnokság francia futamán.

Győzelemre készül a Toyota a svéd hómezőkön

A TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team nagy reményekkel készül a 2018-as szezon második fordulójára, az e hét végén, február 15-18-án megrendezett Svéd Ralira. A csapat remekül indította az évet, hiszen a múlt hónapban két dobogós helyet is szereztek a Monte-Carlo Ralin, most pedig egy olyan megmérettetés előtt állnak, ahol a Yaris WRC tavaly a legelső győzelmét aratta Jari-Matti Latvala vezetésével. Nem is kérdés, hogy a csapat minden tagja idén is a győzelemre készül.

Erős rajt után lelkesen várja a Svéd Ralit a Toyota

Az évadnyitó Monte-Carlo Ralin elért dupla dobogós helyezése után a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team csapata rendkívül jó pozícióból várja a WRC 2018-as évadának második, svédországi futamát. A legendás futamon a Yaris WRC-vel második helyen befutott Ott Tanak és harmadik helyet szerző Jari-Matti Latvala kimagasló teljesítménye révén a gyártók versenyében a Toyota épp úgy 33 pontot szerzett, mint az első helyen végző M-Sport.

Így látja a Toyota a kezdő WRC-szezont

A Toyota 18 év kihagyás után idén tért vissza a Rali-vb-re, a Yaris WRC versenygép pedig sikerrel állt helyt debütáló évében: a TOYOTA GAZOO Racing bemutatkozó szezonjában két futamgyőzelemmel az évad végén az abszolút harmadik helyet érte el a konstruktőrök bajnokságában, míg a csapat első számú pilótája, Jari Matti Latvala a negyedik helyen zárta a 2017-es egyéni világbajnokságot.

Murva és aszfalt: Hétvégén jön a Spanyol Rali

A Toyota új kihívásokra számíthat az október 5-8. között megrendezett Rally de Espana, vagyis a Spanyol Rali alkalmával, hiszen ez a FIA Rally Világbajnokság egyetlen olyan futama, ami murvás és aszfaltozott utakon is fut.