Tanak

Tanak is pórul járt, Neuville átvette a vezetést

Hat gyorsasági szakasz szerepelt a Korzika Rali szombati programjában, három pályát kellett kétszer-kétszer teljesítenie a mezőnynek, ebben pedig benne volt a 47 kilométer hosszú Castagniccia is, úgyhogy bőven volt dolguk a versenyzőknek.

A 2017-es siker ismétlésében bízik a Toyota

A Toyota Yaris WRC a 2019-es FIA Rally Világbajnokság második fordulójában arra a Svéd Rallyra készül, ahol a világbajnokságba való visszatérését követő első győzelmét aratta két évvel ezelőtt. Ott Tänak, Jari-Matti Latvala és Kris Meeke pilóták a TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapatával együtt igyekeznek a versenyen a Monte Carlo Rallyn mutatott biztató teljesítményre építeni. A jövő hét végén, február 14 és 17 között megrendezésre kerülő Svéd Rally egyébként az egyetlen valóban téli rally a versenynaptárban.

WRC: Tanak megint nyert és megelőzte Ogier-t

A vasárnapi négy gyorsasági nem hozott jelentős változást, Ott Tanak nem hibázott és sorozatban harmadik futamgyőzelmét is behúzta a brutális pályákon zajló Török Ralin.

Toyota 1-2, kiesett bajnokesélyesek, elégett Citroen

Ahogy arra lehetett számítani, bőven hoz hatalmas fordulatokat a brutális pályákon zajló Török Rali: a két legnagyobb bajnokesélyes kiesett, egy harmadik nevethet a végén.

Tanak megint nyert, Neuville növelte előnyét

A Toyota észt pilótája sorozatban második futamgyőzelmét ünnepelheti, így egyre inkább visszatér a bajnoki csatába - amiben Neuville tovább növelte előnyét Ogier-vel szemben.

WRC: Aszfalton is Tanak az úr

A Toyota észt pilótája a hét szakaszból hatot megnyert pénteken, de így is kevés az előnye Sebastien Ogier-vel szemben - Thierry Neuville a harmadik helyről várhatja a folytatást.

WRC: Tanak- és Toyota-uralom a Finn Ralin

A győzelem kapujában áll Ott Tanak a legendás WRC-futamon, de jelenleg egyedül Mads Ostberg választja el a Toyotát attól, hogy kisajátítsa a dobogó mindhárom fokát.

Megszerezte első toyotás győzelmét Ott Tanak

Az idei szezonra a Toyotához szerződő észt pilóta első sikerét könyvelhette el a japán gyártó színeiben, nem lehetett megszorítani az Argentin Rali utolsó napján sem.

Tanak megduplázta előnyét az Argentin Ralin

A Toyota észt versenyzője 46,5 másodperces fórral várhatja az Argentin Rali vasárnapi szakaszait, Kris Meeke azonban problémával szembesült.

Argentin Rali: Nagy csatában Tanak az élen

Délután parádézott a Toyota észt pilótája, de mindent egybevetve elég eseménydús pénteki napon van túl a WRC mezőnye a szezon ötödik hétvégéjén.

WRC: Tanak újra megállíthatatlan, előnyben Ogier

Szombatot és vasárnapot is kézben tartotta az észt pilóta, aki második győzelmét könyvelte el Németországban. Neuville volt a legnevesebb kieső, így fordulat történt a bajnokságban, a WRC2-ben pedig el is dőlt a cím.

WRC: Készülőben az újabb észt siker

Tanakról és Mikkelsenről szólt a Német Rali szombati napja is, a fordos előnye azonban már 21 másodpercet tesz ki. A féltengelyét elhagyó Neuville volt a legfontosabb veszteség.