2024. május 3. péntek

ROC

Nagyobb a baj: Wehrlein kihagyja a tesztet

Pascal Wehrlein hivatalosan is megerősítette, hogy a Bajnokok Tornáján történt balesete miatt biztosan kihagyja a 2017-es F1-es szezon előtti első tesztet Barcelonában.

Veszélyben Wehrlein tesztje a RoC-sérülés miatt

Úgy tűnik, Pascal Wehrlein komolyabb sérüléseket szerzett a két héttel ezelőtti Bajnokok Tornáján történt látványos borulása során, mint azt elsőre sejteni lehetett. Már a valószínű helyettes is megvan arra az esetre, ha ki kell hagynia a teszteket.

„Ha David nem alszik, mindenkit legyőzünk”

Az idén visszavonuló Button úgy gondolja, kialvatlan csapattársával nagy eredményeket érhetnek el a ma este folyamán. A brit elmondta, hogy ez a hétvége csak a kezdete életének F1 nélküli fejezetében.

A Race of Champions színes története képekben

1988 óta (majdnem) minden évben egy alkalommal összegyűlnek a világ legjobb autóversenyzői, hogy szórakoztassák a nézőket, és nem mellesleg ők is mókázzanak egy kicsit.

Vettel ismét a Bajnokok Bajnoka akar lenni

Noha csapatban hat alkalommal is nyert Michael Schumacherrel az oldalán, a heppenheimi F1-es egyéniben csak a legutóbbi RoC-on tudott a csúcsra érni - idén címvédésre készül.

Idén is ott lesz Massa a ROC-on

Biztossá vált, hogy a Williams F1-es pilótája, Felipe Massa is ott lesz Bajnokok Tornáján, mely az Amerikai Egyesült Államokban kerül megrendezésre 2017. január 21-én és 22-én.

Újonc nagyágyú érkezik a Race of Champions-ra

A már eddig is roppant erős, Vettel, Kristensent, Solberget, Kurt Buscht, Hunter-Reay-t és Pastranát tartalmazó névsor két újabb ütős névvel bővült: egyikük ráadásul most debütál az eseményen.

Vettel címvédésre készül januárban

Új helyszínen rendezik meg az idei Race of Championst – azaz tulajdonképpen idei nem is lesz, csak 2017. januári... A négyszeres F1-es bajnok mellett már két amerikai sztár is bejelentette indulását.

Az F1 tanulhatna a Bajnokok Tornájától?

Több Formula-1-es személyiség, köztük a gálaversenyen részt vevő Nico Hülkenberg is úgy gondolja, a királykategória példát vehetne a RoC-ról, hogy nézőbarátabbá váljon.

RoC: Vettel Kristensent legyőzve vált a Bajnokok Bajnokává

A négyszeres F1-es világbajnok Sebastian Vettel nyerte a Bajnokok Tornáját a kilencszeres Le Mans-i győztes Tom Kristensent legyőzve. Vettel mérlege mégsem volt hibátlan a mai nap, hiszen Coulthardot csak 2:1 arányban tudta legyőzni az elődöntőben, ezt leszámítva azonban kitűnő versenyzéssel vált életében először a Bajnokok Bajnokává.

RoC: Anglia először nyert Nemzetek Kupáját

A brit túraautósok legyőzték a német F1-eseket – így lehetne röviden összefoglalni a Race of Champions pénteki döntőjét: a WTCC háromszoros világbajnoka, Andy Priaulx és a BTCC kétszeres győztese, Jason Plato döntő futamban győzte le a Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg párost, így Anglia első ízben tudott diadalmaskodni a nemzetek versenyében!

Lorenzo sérülés miatt visszalép a RoC-ról

Az utolsó pillanatban módosult a ma kezdődő Bajnokok Tornájának felállása, miután a MotoGP friss világbajnoka, Jorge Lorenzo sérülése nem gyógyult be. Romain Grosjean olimpiai bajnok csapattársat kap.