2024. július 2. kedd

Piquet

4 kapcsolat, 7 gyerek - Így él Nelson Piquet

Nelson Piquet tipikusan playboy életet élt, rendszeresen cserélgette barátnőit és feleségeit, akik mind gyönyörűek és elbűvölőek voltak. Képes volt a versenyhétvégén nőket felszedni még akkor is, amikor a többi pilóta már a futamra koncentrált. Három házasságából öt fia és két lánya született.

Barrichello: Elaludtam az Ausztrál Nagydíjon

A korábbi F1-es bevallotta, nem tudott ébren maradni a szezonnyitó futamon. A kis Piquet nem is akarta megnézni. A korábbi versenyzők nincsenek jó véleménnyel az új idény kezdetéről.

Schumacher berobban az F1-be

1991-ben Michael Schumacher egy véletlennek köszönhetően feltűnt a Forma-1 zajos mezőnyében. Bertrand Gachot-t elítélte a bíróság, tehát az egyik Jordan autóba pótembert kellett találni.

1985 – az emlékezetes szezonok sorából

Úgy sejtették a tervezők, hogy a teljesítmények versenyéről szól majd az év. Az edzésekre kiélezett beállításoknak köszönhetően szinte egy másik autóval álltak csatába a jobb csapatok, mint a versenyeken ezek a járművek 1000 lóerőnél is erősebbek voltak.

Nagy visszatérésre készül Nelson Piquet

És most nem a fiatalabbikról van szó, hanem háromszoros F1-es világbajnok édesapjáról. A brazil Porsche márkakupában indulhat kisebbik fiával együtt a hétvégén.

Biogazdász, szakértő, üzletember - hol vagytok, bajnokok?

A ma élő, húsz F1-es világbajnok közül öt versenyzik jelenleg is, de mit csinál Hill, Hakkinen, Prost és a többiek az F1 hőskorából, amikor a fiúk még vért izzadtak a győzelemért?

Retro – Elbúcsúzott az „igazi” Lotus

Ayrton Senna 1987 végi távozásával ért véget az F1 történetének egyik legjelentősebb csapata, a Lotus utolsó sikertörténete, ezt követően még hét év adatott meg a sokszoros világbajnok istállónak.

HGP 1987 – Mansell-dráma, Kesjár autóba ült

Nigel Mansell elguruló kerékanyája írta be a sportág történetébe a második hungaroringi F1-es futamot, ám egy ennél a magyar szurkolók számára sokkal jelentősebb dolog is történt azon a hétvégén.

Andrettinek gőze sincs, milyen a Formula-E

Esélyt latolgattak a mai verseny előtt a Formula-E pilótái: a bajnoki címért harcoló Buemi győzni akar, Piquet még sokat tanulna, az újonc Andrettinek elképzelése sincs, mire számítson.

HGP 1986 – Piquet élete előzésével győzött

Idén immár 30. alkalommal rendezik meg a Hungaroringen a Magyar Nagydíjat, s a kerek évforduló alkalmából úgy döntöttünk, hogy hétről hétre felidézzük az eddigi huszonkilenc versenyt. A Formula-1 Magyarországra hozatalának előzményeivel, illetve az első mogyoródi futammal kezdjük a cikksorozatot, mely egészen a július végi versenyig el fog tartani.

Retro – Az olasz zseni, aki rosszkor született

Michele Alboreto 1956. december 23-án látta meg a napvilágot Milánóban. Az olasz motorsport kimagasló tehetsége volt, aki valószínűleg csak azért nem lett F1-es világbajnok, mert abba a korszakba született, amikor Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Nigel Mansell, Keke Rosberg és Nelson Piquet is versenyzett.

Csapattársak a vb-cím döntő ütközetében

A csapattársak közötti, utolsó futamra maradó világbajnoki döntő meglehetősen ritka az F1-ben. Az izgalmakat csak felsrófolta, hogy bármilyen taktikát számoltak ki maguknak, akárhány variációt futattak le az elemzésekben, akármit főztek is ki, a valóság szerencsére mindig talált egy még izgalmasabb forgatókönyvet.