Melbourne

„Akik ismerik, tudják, mire képes” – Sainzt méltatták a dobogósok

Leclerc és Norris is elismerő szavakkal illette az F1-es Ausztrál Nagydíj győztesét. A spanyol elmondta: nem azért versenyez, hogy másoknak bizonyítson.

„Ez a legrosszabb szezonkezdetem” – Hamilton

Nem érezte előre a motorhibát, amely véget vetett a hétszeres F1-es világbajnok futamának Melbourne-ben. Szerinte még 2009-nél is rosszabb a kezdés.

„Jobb tempónk volt, mint Charles-nak” – Norris

A második helyre is látott esélyt, de így sem elégedetlen az F1-es Ausztrál Nagydíjon elért dobogójával a McLaren britje, aki szerint közelednek a céljukhoz.

Így zajlott az eseménydús F1-es Ausztrál Nagydíj

Jön a szezon harmadik futama Melbourne-ből, ahol Verstappen beállíthatja saját rekordját. Ebben ismét a Ferrari lehet a fő kihívója: kövessétek velünk a versenyt!

Prema-győzelmet hozott az F3 ausztrál főfutama

A svéd Dino Beganovic zárt az élen Melbourne-ben vasárnap. Mögötte az élről induló két olasz, Fornaroli és Mini végzett a második és harmadik pozícióban.

Verstappen ismét pole-ban, a teljes McLaren bahreini kézben – szombati F1-es hírek

A 2024-es F1-es szezon harmadik versenyhétvégéjén Max Verstappen a harmadik pole pozícióját szerezte, míg Carlos Sainz visszatérését követően az első sorból rajtolhat – összegyűjtöttük a szombati nap legfontosabb híreit.

Többre számítottak az Astonnál

Az Aston Martin mindössze a kilencedik és a tizedik helyen zárta az Ausztrál Nagydíj időmérő edzését, holnap pontszerzésben bíznak.

Albon: Ennél több nem volt benne

Habár a Q3-ba nem jutott be, bízik a pontszerzésben Alexander Albon, a Williams egyetlen állva maradt versenyzője Ausztráliában.

Ricciardo csupán a közönség miatt lehet optimista

Az ausztrál csüggedten nyilatkozott az időmérő után, hiszen egy elvett köridő miatt a Q1-ből sem jutott tovább. Ennek ellenére az autóban jól érzi magát.

Verstappen: Kicsit váratlan volt a pole

Újabb – mondhatni kevésbé várt – első rajthellyel zárta a melbourne-i időmérőt a regnáló világbajnok. A holland erős tempóra számít holnap a Ferrariktól.

F2: Korai káosz és nagyszerű harc a dobogóért a sprinten

Isack Hadjar sima győzelmet aratott szombaton Melbourne-ben, mögötte azonban bőven volt akció az izgalmakkal és balesetekkel teli F2-es sprintfutamon.

Leclerc az élen Verstappen előtt a harmadik edzésen

Egy tizeden belül zárt az első négy helyezett, de rejtélyes módon nem akartak működni a lágy gumik, Sainz a közepeseken tudott harmadik lenni.