MecsekRali

Ostberg idei harmadik sikerét hozta a Mecsek Rali

Az első nap után még Velenczei vezetett az 55. alkalommal kiírt versenyen, a korábbi WRC2-es világbajnok azonban fordított, így minden eddigi fellépése során győzni tudott.

Rajt-cél győzelem a Citroennel az 54. Mecsek Ralin

A Citroën Rally Team Hungary párosa, Mads Østberg és navigátora, Torstein Eriksen végig vezetve nyerte meg a Magyar Rally Bajnokság negyedik futamát, az 54. Mecsek Ralit. A norvég páros nagyon jól érezte magát pécsi megmérettetésen, ahol rég nem látott tömegek nézték meg a versenyautókat mind a szervizparkban, mind a pályák mellett. A Citroën C3 Rally2 hiba nélkül teljesítette a versenytávot, Madsék tízből nyolc szakaszt megnyertek, a verseny után mégis úgy nyilatkozott a WRC2 világbajnoka, hogy nagyon jó küzdelem volt, a magyar mezőny eleje a világbajnokságon is elöl versenyezne.

Tempós autózás és kicsúszás a Mecsek Ralin

Nagy küzdelmet, izgalmas gumitaktika párbajt és tempós versenyzést hozott az idei Mecsek Rali. A pécs környéki pályákon Turán Frici és Bagaméri Laci mindent megpróbált a Volkswagen Polo GTI R5-tel, hogy felérjen a dobogóra, végül azonban a mecseki erdő állította meg a párost.

Ostberg nyerte a Mecsek Ralit, Hadik növelte az előnyét a tabella élén

Mads Ostberg győzelmét senki nem tudta veszélyeztetni, de Csomós Miklós kiesésével Hadik András egyre jobb helyzetben van a tabella élén - Turán Frigyes ismét hibázott, Bútor Róbert második lett a WRC-vel.

Forró futam vár Ostbergékre

Az idei év eddigi legforróbb hétvégjén rendezik meg a tradicionális pécsi versenyt, a Mecsek Rali-t, ahol az előző bajnoki futamot egy világbajnoki pontszerzés miatt kihagyni kényszerülő Mads Ostberg és navigátora, Torstein Eriksen folytatja a szereplését a Magyar Rally Bajnokságban.

A kedvenc versenyükkel folytatják Turán Friciék

Június 25-26. között a Pécs környéki Mecsek Ralival folytatódik a Magyar Országos Rallye Bajnokság. A kétnapos versenyen természetesen Turán Frici és Bagaméri Laci is rajthoz állnak a Volkswagen Polo GTI R5-tel.

Elhunyt Jelen István

Fontos alakját gyászolja a magyar autósport: 70 éves korában távozott közülünk Jelen István, aki a Mecsek Rali rendezőjeként alkotott maradandót a hazai versenyéletben.

Megszerezte első ralis szakaszgyőzelmét Hangodi Bendegúz

Újabb mérföldkövet és fontos tanulságokat hozott a Hangodi Bendegúz – Kulcsár Dániel duó számára a Mecsek Rali, a fiatal pilóta a verseny első gyorsaságiján élete első szakaszgyőzelmét könyvelhette el, nem is akármilyen különbséggel. A folytatás sajnos már nem alakult ennyire rózsásan: az eső és a folyamatosan változó útviszonyok alaposan próbára tették a versenyzőket, és a HQ Racing párosa számára balesettel végződött a pécsi viadal.

Velenczeiék egy lépéssel közelebb az év végi dobogóhoz

Extrém nehéz versenyen sikerült a negyedik helyet megszereznie a Velenczei-Zsiros párosnak az 53. Mecsek Ralin. Hatalmas eső esett a futam előtt a térségben, a saras pályák megtizedelték a mezőnyt. A Citroen Rally Team Hungary versenyzői szakaszgyőzelmek és egy defekt után megerősítették pozíciójukat ezzel az eredménnyel a bajnoki tabellán.

Felavatta a Skoda Fabia R5-öt a Turán Motorsport párosa

Turán Frici és Bagaméri Laci számára nagyon jól indult az új Skoda Fabia R5-tel az 53. Mecsek Rali, több gyorsasági szakaszt is megnyert a páros, azonban a körülmények szerencsétlen összjátéka miatt Fricék végül idő előtt kiálltak a versenyből.

Vincze Ferenc 2019 magyar ralibajnoka

Véget ért a Mecsek Rali, amit Hadik András nyert meg, ám Vincze Ferenc dobogós helyezése azt jelenti, hogy az év végi elsőség már a nyíregyházi szezonzáró előtt eldőlt.

Mecsek Rali: Hadik vezet, Vincze a nyomában

Hadik András magabiztosan vezet a Mecsekben, de Vincze Ferenc néhány szakaszra van a bajnoki cím bebiztosításától - volt egy hatalmas bukás is az első napon.