2024. május 5. vasárnap

LeMansi24órás

LM24 20. óra: Aggasztó jelek a Toyotánál

A reggeli órákban az üzemanyagrendszer alaposan ráijesztett a Toyotára, mindkét egységnek több extra kiállást is be kellett iktatnia: vezetnek, de az Alpine hátránya alig több, mint 10 perc.

LM24, 16. óra: A Toyotát érte az élen a reggel

A #7-es Toyota előnye továbbra ia masszív a #8-ashoz képest, az LMP2-ben is két testvérautó az élen, a GTE-t pedog Próban és Am-ben is a Ferrari viszi jelenleg.

LM24 8. óra: Mozgalmas koraéjjel

Több biztonsági autós szakasz és néhány komolyabb dráma is színezte az idei Le Mans második négyórás szakaszát, de a Toyota egyelőre megingathatatlanul száguld a kettős győzelem felé.

LM24 4. óra: Toyota 1-2 a baleset után

Négy óra elteltével az első két helyen a két Toyota halad Le Mans-ban, de koránt sem alakult simán a verseny a számukra, hiszen a #8-ast az első kanyarban kiütötték. Volt már eső és nagy baleset is.

ÉLŐ: Le Mans-közvetítés 24 órán át

Kövesd velünk élőben egy teljes napon át a Le Mans-i 24 órás versenyt: maratoni közvetítésünkben megpróbálunk rámutatni minden érdekességre, és segítünk végigkövetni a világ legnagyobb autóversenyét.

LM24: A #7-es Toyotáé a pole

A japánok #7-es számú autója a mezőny felett járt és bár a testvérautó az időmérőn megközelítette, de legyőzni nem tudta - az Alpine hátránya elég nagy hozzájuk képest.

Kovács Bálint: Le Mans teljesítve, jöhet a Bol d’Or!

Nem akármilyen körülmények között teljesült a H-Moto Team 19 éves motorosának álma a legendás 24 órás vb-futamon Le Mans-ban. Az Endurance-világbajnokság múlt hétvégi futamán a Wojcik Racing Team versenyzőjeként Kovács Bálint teljesítette a versenyt, ráadásul úgy, hogy a csapat legjobbja, a kétszeres Superstock 1000 FIM-kupa győztes, Sylvian Barrier már az első körben balesetet szenvedett. A magyar versenyző a lengyel Artur Wielebskivel teljesítette a távot úgy, hogy a párosuk összetettben a 29., míg kategóriájukban, az EWC-ben a pontszerző 10. helyen zárt. A Wojcik Racing Team csapatfőnöke a magyar motoros mostani teljesítményét látva kijelentette, Kovács Bálint ott lesz a szeptemberi 24 órás vb-futamon, a Bol d’Oron.

Button saját csapattal indulna Le Mans-ban

Ambíciózus tervet fogalmazott meg az F1 2009-es világbajnoka, aki arra készül, hogy a Le Mans-i 24 órás új korszakában saját istállóval szálljon harcba a végső győzelemért.

Podcast: A mi Le Mans-i 24 órásunk

Ugyan a pandémia miatt nem a szokásos időpontban, de idén is megtartották a Le Mans-i 24 órást viadalt, a #FormulaHUPodcast törzsgárdája pedig górcső alá vette a történéseket, az eredményeket, amit nyakon öntöttünk saját élmények felidézésével is.

LM24 12. óra – Parázs GT-küzdelem

Az izgalmakat az elmúlt órákban nem az LMP1, hanem a három másik kategória tartogatta: ott viszont alaposan zajlik az élet, miközben Kobayashiék első Le Mans-győzelmük felé haladnak.

LM24 9. óra: Balesetek, safety car, dráma

Három safety car-fázis, egy hatalmas és több kisebb baleset, a második helyezett Toyota szerelése és szoros csaták a négyből három kategória élén – így foglalhatjuk össze a Le Mans harmadik nyolcadát.

ÉLŐ: A 2020-as Le Mans – 24 órán át

A tervezettnél három hónappal később, de végre elérkezett a 88. Le Mans-i 24 órás verseny, melyről szokásainkhoz híven folyamatos élő közvetítést olvashattok szombat délutántól egészen a verseny leintéséig.