2024. szeptember 30. hétfő

LeMans

Hülkenberg: Sok F1-es érdeklődik Le Mans iránt

A legendás versenyen hétvégén bemutatkozó Nico Hülkenberg elárulta, kollégái közül jó páran egészen kíváncsian érdeklődnek a WEC-ben szerzett tapasztalatai iránt.

Három Porsche nyerte az időmérőt Le Mans-ban

A Porschénál egyelőre senki nem gyorsabb Le Mans-ban, legalábbis ha rövid sprintekről van szó. A németek #18-as autója szerezte meg a pole-t a 24 órásra, Webberék a másodikak, Hülkenbergék a harmadikak.

Retro – Az autósport legsötétebb napja

E napon rázta meg a világot az autósport történetének legszörnyűbb esete: a halálos balesetet szenvedő Pierre Levegh autójának alkatrészei 83 nézőt öltek meg a Le Mans-i lelátón.

Le Mans: 1-2-3, a Porsche bekezdett

Akárcsak a WEC eddigi fordulóin, egy körön Le Mans-ban is a Porsche tűnik a leggyorsabbnak: a német márka autói behúzták az első három helyet a 24 órás első időmérő edzésén.

Tizennyolc F1-es pilóta a Le Mans-i mezőnyben

Tizenhét egykori és egy jelenlegi F1-es pilóta található az idei Le Mans 168 versenyzője közt – az alábbi cikkben áttekintjük a négy kategória mezőnyét, kikre érdemes odafigyelni a 24 óráson.

Tervben van-e az LMP1 a BMW-nél?

Néhány hete olyan hírek röppentek fel, melyek a BMW a legmagasabb sportautó-kategóriába való visszatérésértől szóltak, a gyártó motorsport-főnöke most elárulta, milyen terveik vannak a jövőt illetően.

Szombaton rajtol a legnagyobb autóverseny

56 autó, 168 versenyző, 5000 kilométer, 4 gyári prototípus, 4 kategória, 24 óra – csak néhány adat a hétvégén sorra kerülő Le Mans-i 24 órás versenyről, melyről most egy kis gyorstalpalót olvashattok.

Le Mans: Webberék Hülkenbergék előtt az élen

Bár nem ők futották csapatuk legjobb köridejét vasárnap Le Mans-ban, ám a hivatalos teszt végeredménye azt jelzi, az ex-F1-es ausztrál és az F1-es német a lehető legjobb helyzetből várják a legendás 24 órás verseny rajtját.

Le Mans: Az új Porsche máris rekordot döntött

Alig néhány óra telt el a Le Mans-i 24 órás verseny mai hivatalos tesztjéből, és az új, idei fejlesztésű LMP1-es autók máris olyan tempót értek el a legendás francia pályán, amilyet az elmúlt 8 évben nem.

Megszavaztátok a legnagyobb autóversenyt

Pár napja arra kértünk Titeket, hogy szavazzatok, melyik a világ legnagyobb autó- vagy motorversenye – megérkezett az eredmény, nem F1-es futam zárt az első helyen.

Retro - Az első Le Mans-i 24 órás

1923-ban ezen a napon rendezték a Le Mans környéki közutakon az első 24 órás versenyt, részben szakadó esőben - de nem ez volt a motorsport történetének első egynapos viadala.

Lorenzo uralta a versenyt Rossi előtt

Nagyon úgy tűnik, hogy Jorge Lorenzo megtalálta önmagát. A jerezi eredményét megismételve ismét övé lett a 25 pont. Mögötte csapattársa, Valentino Rossi ért célba, megelőzve a ducatis Andrea Doviziosót. A negyedik helyet nagy csatában Marc Marquez szerezte meg, aki valószínűleg többre számított ma.