2024. május 2. csütörtök

KamionEB

Fontos pontokkal kezdte a szezont Kiss Norbert

Felemásan kezdődött a szezon a kétszeres Európa-bajnok magyar kamionversenyző számára a misanói idénynyitón.

Mindenhonnan üdvözlik Kiss Norbi vegán törekvéseit

Korábban beszámoltunk már arról, hogy kétszeres kamion Európa-bajnok versenyzőnk, Kiss Norbi egy rádióinterjúban bejelentette, megpróbálkozik a vegán életmóddal, igaz, egyelőre még „csak” egy hónapra. Ez azóta egész komoly visszhangot kapott, döntésének több barátja, valamint a nevével fémjlezett Macsaárvaház Alapítvány illetékesei is nagyon örülnek.

Kiss Norbert hazai közönség előtt állt dobogóra a Hungaroringen

Egy második és egy ötödik helyet szerzett a Kamion Európa Bajnokság magyarországi hétvégéjének első napján Kiss Norbert. A Tankpool24 kétszeres Európa-bajnok magyar versenyzője nagyot versenyezve szerezte meg fontos pontjait a Hungaroringen.

TOP50 – 4. hely: Kiss Norbert

Egy átlagos autósport-rajongó számára kicsit távoli és megfoghatatlan, amit Kiss Norbert csinál ezekben a 18 tonnás gépszörnyetegekben, de ez persze semmit nem változtat azon, hogy Magyarország legnagyobb motorsportos sikerei fűződnek a nevéhez.

Kiss Norbi ismét év végi dobogón a kamion-Eb-n

28 évvel Krasznai János 3. helyezése után az összetettben újra magyar pilóta és újra Mercedesszel lett sikeres a kamion Európa-bajnokságban: a kétszeres bajnok a márkával töltött második szezonjában zárt összetett dobogón.

Kiss Norbi hatalmas csatában a bajnoki dobogóért Jaramában

Az év utolsó versenyhétvégéjének komoly a tétje a szombathelyi pilóta számára, hiszen a helyosztókért még hatalmas harcban áll Steffi Halmmal és Jochen Hahnnal.

Magyar mérnök a kamionsport elitjében

Bakó Csaba, a magyar Oxxo Racing kamioncsapat első számú mérnöke mesél saját feladatköréről és az Eb-sikerekről, valamint összehasonlítja Kiss Norbert és jelenlegi versenyzőjük, Ryan Smith teljesítményét.

Kiss Norbi nehéz vasárnapja Le Mans-ban

A szombaton még futamot nyerő magyar kamionversenyző negyedik és ötödik helyet szerzett Le Mans-ban, így 284 ponttal a bajnokság harmadik helyén áll, egy fordulóval a szezon vége előtt.

Kiss Norbi lett a nevető harmadik: győzött Le Mans-ban!

A 2017-es kamion Európa-bajnokság nyolcadik versenyhétvégéjén a mezőnyt a megszokotthoz képest kifejezetten jó idő fogadta, így már ezért is érdemes volt felcserélni a két utolsó versenyhelyszínt.

Kiss Norbi parádézott Zolderben

Pénteken borongós-esős idő fogadta a kamion Európa-bajnokság mezőnyét. Szombatra azonban kivirradt, sőt felvirradt a Tankpool24 Racing Team történetének eddigi legsikeresebb napja.

Kiss első napja balszerencsésen zárult

Az új erőforrással Kiss már pénteken is a leggyorsabbak közé tartozott. Szombaton sokáig az övé volt a legjobb idő a superpole alatt is, de az utolsó pillanatban a rutinos róka, Jochen Hahn megtréfálta, és elhappolta a szombathelyi pilóta orra elől a pole-t.

Kiss Norbert szombati diadala és drámája

Kiss Norbert határozott célokkal indult neki a hazai kamionos hétvégének, és ennek a munkának már pénteken nekilátott csapatával, a Tankpool24 Racing Teammel.