2024. április 26. péntek

Indy500

Gyászol az F1: Elhunyt Gil de Ferran

Mindössze 56 évesen elhunyt a kétszeres CART-bajnok és egyszeres Indy 500-győztes Gil de Ferran, aki a BAR-nál és a McLarennél is dolgozott sportigazgatóként.

Josef Newgarden nyerte az idei Indy500-at

Az utolsó körben előzte meg Marcus Ericssont, szenzációs futamot hozott a 107. Indy500: a Penske pilótája örülhetett a drámai küzdelem végén.

Ne maradj le semmiről az F1-es Monacói Nagydíjon!

Május utolsó hétvégéjén Monte-Carlo utcáin folytatódik az F1-es szezon, de jön az Indy 500 is, valamint lesz TCR World Tour és DTM-nyitány is.

Aston-Honda, speciális McLaren-festés – keddi F1-es hírek

Szerdán várható az Aston Martin nagy bejelentése, a McLaren a tripla koronát idézi meg, leszólta az F1-et az IndyCar-legenda. Ezek voltak május 23. hírei az autósportban.

Ezredekkel és új rekorddal dőlt el a pole az Indy 500-on

Minden idők leggyorsabb pole-átlagát produkálva zsebelte be a rajtelsőséget Alex Palou, de így is csupán 0,006 mérföld/órával zárt az élen.

Alonso lemondott a tripla koronáról?

Éveken át az volt Fernando Alonso fő célja, hogy megszerezze a tripla koronát – mostanra viszont inkább egy másik legendás verseny megnyerésére vágyik.

Bombaerős mezőny a 107. Indy 500-on

Az előző 10 Indy 500 győzteséből csak egy, az előző 11 év bajnokaiból pedig egy sem hiányzik a mezőnyből – összesen 13 győzelem, 14 bajnoki cím és 11 Daytona-siker az autókban.

Ne maradj le semmiről az imolai F1-es hétvégén!

Jön a szezon első európai futama, így a megszokott időrend szerint zajlanak a tervek szerint az események – de lesz Indy 500-kvalifikáció és kamionos évadnyitó is.

Ericsson: Tudtam, hogy még történni fog valami...

Elképesztő izgalmakat követően nyerte meg az Indy 500-at a korábbi F1-es Marcus Ericsson. A svéd szinte szóhoz sem jutott a leintés után, aki mindent bevetett az utolsó két körben.

Balesetek és Ericsson-siker az Indy 500-on

Hiába vezetett Scott Dixon a legtöbbet, buta hibát követett el, így az ex-F1-es svéd nyerte a sprinttel záruló legendás 500 mérföldest. O’Ward és Kanaan a dobogón, Grosjean is a balesetezők listáján.

Ne maradj le semmiről a Monacói Nagydíjon!

Május utolsó hétvégéjén következik az F1-es naptár egyik ékköve, de most rendezik az Indy 500-at, valamint lesz MotoGP is Mugellóban, a WTCR pedig a Nordschleifén versenyez – mutatjuk a programot.

Indy-exkluzív: Pagenaud bizakodó és Grosjeant is figyeli

Nem lesz egyszerű dolga Romain Grosjeannak az első Indy 500-as bevetésén – jelentette ki a Formula.hu-nak a szintén francia Simon Pagenaud, a viadal 2019-es győztese.