2024. április 16. kedd

Brabec

Dakar: Loeb triplázott és közelített Sainzra

Idei harmadik sikerét gyűjtötte be a francia, ezzel a hátránya harmadát ledolgozta. Elszállt a második Audi, a motorosoknál egyetlen másodperc a különbség.

Sainzé az első szakasz, kiesett a motoros címvédő

Az első „rendes” nap is Audi-sikert hozott a 2023-as Dakar Ralin az autósoknál, miközben a kétkerekűeknél máris kénytelen volt kiállni a tavalyi győztes.

Új motoros Dakar-győztest koronáztak

Miután számos élmenő feladta a maratoni versenyt, Kevin Benavides első sikerét ünnepelhette a dzsiddai célban. Hondás márkatársa, Ricky Brabec és a KTM-es Sam Sunderland végeztek dobogós helyen.

Hazai versenyző sikerével folytatódott a Dakar

Al-Rajhi szakaszt nyert Szaúd-Arábiában, Peterhansel tovább növelte vezetését az autós mezőnyben. A motorosok között egyetlen másodperc a különbség az első és második közt.

Dakar: Al-Attiyahé és Brabecé a prológ

Az autósoknál a háromszoros győztes katari, míg a motorosoknál a címvédő tette meg a leggyorsabban a 2021-es Dakar Rali „nulladik” szakaszát. Sainz 11 km-en szedett össze 36 másodperc hátrányt.

Sainz harmadszor, Brabec először nyert Dakart

Véget ért a 2020-as Dakar Rali, amely Mini-sikert hozott az autósok között. Al-Attiyah nyerte a második helyért zajló csatát, Fernando Alonso erős szakasszal, a 13. helyen fejezte be bemutatkozó versenyét.

Alonso a riportertől értesült a tragédiáról

A spanyol lefagyott, mikor interjú közben tudatosult benne, valóban meghalt egy versenytársa. A motorosok gyászolnak: Kevin Benavides 70 kilométeren át sírt a célig.