2024. május 2. csütörtök

Botka

Botka: Hajtásgondokkal is élvezetes a verseny

Botka Dávid és Mihalik Péter az Azori-szigeteken megrendezett ERC futam második napját is sikeresen teljesítette. A Botka Rally Team párosa kategóriája harmadik helyén, összetettben a 11. pozícióban áll a zárónap előtt.

Ír Rali: Magyar győzelmek és harmadik hely

Az ERC2-ben Hideg Krisztián kiváló versenyt bemutatva tudott nyerni, míg a kategória harmadik helyén Botka Dávid végzett az ERC idei harmadik versenyén a Circuit of Ireland futamon.

Breen vezet, Hideg és Botka kategória dobogón

Craig Breen zárta vezető helyen az ír ERC futam, a Circuit of Ireland első napját, azonban előnyét csaknem eladta az utolsó szakaszokon. A magyar versenyzők közül Hideg Krisztián és Botka Dávid is az ERC2 dobogós helyén áll.

Botka Dávid az ERC2 élén!

Botka Dávid nem kis lendülettel kezdte meg első Európa Bajnoki szezonját - a magyar versenyző két havas futam után vezeti az ERC2 kategóriáját, mely eredményt a sebesség és következetesség számlájára ír.

ERC: Breen nyert, Botka lett a legjobb magyar

Ír győzelem született a 2015-ös ERC-szezon második versenyen, a Lett Ralin: Craig Breen a többi esélyes tegnapi hibája után simán nyert – a magyarok az 5-6. helyen zártak az ERC2-ben.

Ülj be a magyar páros mellé a lett Eb-n!

Második állomásához érkezett az ERC mezőnye. A sikeres Jänner Rally után a kategória második helyén várja a folytatást Botka Dávid és Mihalik Péter, akik mellé most virtuálisan beülhetsz a Mitsubishibe.

ERC: Botka a legjobb magyar a kvalifikáción

Megtartották a lett Eb-futam, a Rally Liepaja kvalifikációját, melyen minimális különbséggel a lett bajnok, Alexey Lukyanuk volt a leggyorsabb, míg Botka Dávid műszaki hibával küzdve is a legjobb időt érte el a magyar versenyzők közül.

Elképesztő győzelem az ERC-nyitányon

Csak az utolsó gyorsaságin tudta megtörni Kajetan Kajetanowicz egyeduralmát a verseny másik hőse a 2015-ös ERC-szezonnyitón, a 32. Jänner Ralin. 18-ból 17 szakaszt nyert a lengyel ász.

Jänner: Negyediknek rajtolnak Botka Dávidék

A 32. International Jänner Rali első hivatalos napján van túl az ERC népes mezőnye. A Botka Rally Team párosának nem csak a verseny új, de a pilóta még sosem versenyzett ilyen havas körülmények között.

Botka Rally Team: Hóesés és jeges pályák

A 2015-ös European Rally Championship sorozat első állomásán, az ausztriai 32. International Jänner Rallye-n az RC2 kategóriában mutatkozik be Botka Dávid és Mihalik Péter. A Botka Rally Team párosa egy vadonatúj Mitsubishi Lancer Evo IX-es autóval vág neki a küzdelmeknek. Összesen 18 gyorsasági szakasz és 238 gyorsasági kilométer vár a mezőnyre, melyben az ERC sorozatban már korábban jól ismert nevek mellett feltűntek új párosok is.

Vincze Ferencék vezetik a Szilveszter Ralit

Az első gyorsaságit követően Vincze Ferenc és Kuti Péter vezeti a Szilveszter Ralit a Balogh-Holczer és a Botka-Mihalik páros előtt. A verseny holnap hat szakasszal folytatódik.

Két magyar a dobogón a Waldviertel Ralin

Miközben az ORB mezőny csak szombaton száll versenybe az ausztriai Waldviertel Rali már pénteken magyar sikerekkel vette kezdetét és a dobogó három helyéből kettőt már az első nap végén kisajátítottak a magyar versenyzők.